US Open: Ka. Plíšková odvrátila mečbol! Kvitová zvládla derby s Kr. Plíškovou

Čtvrtý hrací den hlavní soutěže US Open nabídl mimořádně bohatý program pro české fanoušky. Petra Kvitová přehrála v atraktivním derby Kristýnu Plíškovou bez ztráty podání a postoupila do třetího kola. Kateřina Siniaková prohrála i kvůli horšímu výkonu na podání s Řekyní Marií Sakkariovou ve dvou setech. Karolína Plíšková odvrátila mečbol a nakonec udolala domácí Amandu Anisimovovou v tiebreaku třetí sady! Do hlavní soutěže čtyřhry vstoupilo ve čtvrtek celkem osm českých tenistek včetně šestačtyřicetileté Květy Peschkeové.

Plíšková odvrátila mečbol a vydřela postup!
Pořádné drama má za sebou na US Open Karolína Plíšková (4.). Česká tenistka ztratila proti domácí Amandě Anisimovové (75.) poprvé v kariéře set, přesto ji zvládla skrze dramatický tiebreak rozhodujícího dějství porazit i počtvrté v kariéře. Zápas, který trval dvě hodiny a 21 minut, vyhrála turnajová finalistka z roku 2016 výsledkem 7:5, 6:7(5) a 7:6(7).

V úvodním setu ztratila rodačka z Loun jako první servis, dvěma brejky ale zvládla koncovku sady otočit ve svůj prospěch. Druhá sada dospěla bez ztraceného podání do zkrácené hry a jinak tomu nebylo ani v poslední části. Za stavu 5:5 byla devětadvacetiletá Češka blízko brejku, ani jednu ze čtyř možností na příjmu ale nevyužila. V tiebreaku pak prohrávala Plíšková už 2:5, skrze odvrácený mečbol ale dokonala velký obrat a zvítězila 9:7. K postupu do třetího kola, v němž narazí na Australanku Ajlu Tomljanovicovou (46.), si Plíšková vypomohla hned 24 esy.

„Byl to velmi náročný zápas. Ona hrála od začátku skvěle, já jsem se snažila udržet v zápase. Nepodala jsem svůj nejlepší výkon, ale to bylo způsobeno i její opravdu rychlou hrou a dlouhými údery. Byl to zápas o pár míčcích, na konci jsem měla i štěstí,“ sdělila v rozhovoru na kurtu Plíšková.

Kvitová zvládla derby s Kr. Plíškovou
Turnajová desítka Petra Kvitová (11.) si poradila ve druhém kole US Open se svou krajankou Kristýnou Plíškovou (115.) po hodině a 19 minutách 7:6(4) a 6:2. Tenistky si v prvním setu držely bez větších potíží svá podání, rozhodnout tak musel až tiebreak. Kvitová ve druhém dějství získala brejky ve třetím a sedmém gemu, sama nečelila ani jednomu brejkbolu. V závěru využila svůj čtvrtý mečbol.

„Jsem ráda za svůj výkon a taky za to, že jsem zůstala mentálně silná. Tiebreak byl z mé strany velmi intenzivní. Ona velmi dobře servíruje, což dnes i ukázala, a taky hraje velmi dobrý tenis,“ řekla v rozhovoru na kurtu Kvitová.

Na dvojnásobnou čtvrtfinalistku turnaje čeká ve třetím kole Řekyně Maria Sakkariová (18.).

Rozhovor s Petrou Kvitovou si můžete přečíst zde.

Krejčíková se Siniakovou končí už v úvodním kole
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková se loučí s deblovým US Open už po prvním kole. České favoritky v něm podlehly nebezpečné polsko-americké dvojici Magda Linetteová, Bernarda Peraová po 67 minutách 3:6 a 4:6.

Nasazené dvojky si hned v prvním gemu vypracovaly dva brejkboly, které ale nevyužily. Od té chvíle už na returnu úřadovaly pouze jejich soupeřky, které si v každém setu připsaly po jednom brejku. Zatímco Siniaková ve čtvrtek vypadla i ve dvouhře po porážce s Řekyní Marií Sakkariovou, Krejčíkovou čeká v pátek utkání třetího kola proti Rusce Kamille Rachimovové.

Siniaková v New Yorku podlehla Sakkariové
Kateřina Siniaková (53.) skončila na letošním US Open ve druhém kole, když prohrála s favorizovanou Řekyní Marií Sakkariovou (18.) po hodině a čtvrt 4:6 a 2:6. Siniakovou v dnešním utkání srážely dvojchyby, jichž spáchala hned devět (její soupeřka pouze dvě).

Česká reprezentantka se ve druhém dějství dostala do vedení 2:0, pak ale prohrála šest gemů v řadě. Obě tenistky zahrály v duelu 11 vítězných úderů, Siniaková však vytvořila podstatně více nevynucených chyb (35:25).

Martincová a Vondroušová v deblu postupují
Tereza Martincová a Markéta Vondroušová zvládly vstup do deblové soutěže na US Open, když porazily americko-australskou dvojici Hayley Carterová, Astra Sharmaová po 68 minutách 7:5 a 6:2.

Češky dohnaly v prvním setu manko 2:4, přičemž o svém úspěchu rozhodly brejkem z jedenácté hry. Ve druhé sadě se jim zadařilo na returnu ve třetí a sedmé hře, samy už při svém podání nezaváhaly.

V deblu se dařilo i dalším Češkám
Kromě Martincové a Vondroušové se do dalšího kola čtyřhry povedlo postoupit i dalším českým tenistkám. Květa Peschkeová společně s Ellen Perezovou porazily ve dvou setech 6:2, 6:2 Jorovičovou s Pattinamaovou Kerkhoveovou a ve dvou sadách 7:6(1), 6:4 hladce vyhrály i Renata Voráčová s Ukrajinkou Kalininovou nad Američankou Christianovou a Japonkou Hibinovou.

To Marie Bouzková a Lucie Hradecká potřebovaly na postup přes Američanky Jonesovou a Scottyovou dva tiebreaky, které ovšem ovládly s přehledem 7:0 a 7:3.

Vybrané zápasy 4. hracího dne US Open

2. kolo ženské dvouhry
KATEŘINA SINIAKOVÁ (53.) – Maria Sakkariová (GRE, 18.) 4:6, 2:6
PETRA KVITOVÁ (11.) – KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (115.) 7:6(4), 6:2
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (4.) – Amanda Anisimovová (USA, 75.) 7:5, 6:7(5), 7:6(7)

Alexander Zverev (GER, 4.) – Albert Ramos-Vinolas (ESP, 48.) 6:1, 6:0, 6:3
Hubert Hurkacz (POL, 13.) – Andreas Seppi (ITA, 89.) 6:2, 4:6, 4:6, 6:7(6)
Gaël Monfils (FRA, 20.) – Steve Johnson (USA, 87.) 7:5, 4:6, 6:4, 6:4
Jack Sock (USA, 184.) – Alexander Bublik (KAZ, 37.) 7:6(3), 6:7(2), 6:4, 4:6, 6:3
Novak Djokovič (SRB, 1.) – Tallon Griekspoor (NED, 121.) 6:2, 6:3, 6:2
Roberto Carballes Baena (ESP, 95.) – Denis Shapovalov (CAN, 10.) 6:7(7), 3:6, 0:6

1. kolo ženské čtyřhry
MARTINCOVÁ, VONDROUŠOVÁ – Carterová (USA), Sharmaová (AUS) 7:5, 6:2
Linetteová (POL), Peraová (USA) – KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ 6:3, 6:4
Jorovičová (SRB), Pattinamaová Kerkhoveová (NED) – Perezová (AUS), PESCHKEOVÁ 2:6, 2:6
Christianová (USA), N. Hibinová (JPN) – Kalininová (UKR), VORÁČOVÁ 6:7(1), 4:6
M. Jonesová, Scottyová (obě USA) – BOUZKOVÁ, HRADECKÁ 6:7(0), 6:7(3)

Kompletní program 4. hracího dne US Open 2021 naleznete zde.