Denní menu, 25.8.2021: Vondroušová, Siniaková a Martincová jsou ve čtvrtfinále, pokračovala kvalifikace US Open

V New Yorku pokračovala druhým hracím dnem kvalifikace závěrečného grandslamu sezony. Zatímco Kristýna Plíšková na úvod hladce přehrála Rusku Savinychovou, Tomáš Macháč na US Open nepotvrdil roli favorita proti Italovi Moronimu. Markéta Vondroušová postoupila na akci WTA v Chicagu už do čtvrtfinále, totéž se povedlo i Tereze Martincové. Češky spolu posléze ještě vybojovaly účast v semifinále čtyřhry. Kateřina Siniaková prosvištěla bez ztráty gemu mezi nejlepší osmičku turnaje WTA v Clevelandu. Ve středu pokračovaly domácí akce v Praze (challenger) a Přerově (ITF).

Martincová otočila zápas proti Sie
Tereza Martincová (60.) si zahraje stejně jako Markéta Vondroušová čtvrtfinále na turnaji WTA v Chicagu. Šestadvacetiletá tenistka v dnešním utkání přehrála Tchajwanku Su-wej Sie (81.) po dvou hodinách a 17 minutách 3:6, 6:4 a 6:2.

Martincová nevstoupila do duelu dobře, když prohrávala 3:6 a 0:2. Ztrátu brejku ale rychle dohnala a v deváté hře získala klíčový brejk. V rozhodujícím dějství si Češka vypracovala vedení 4:0 a navzdory dílčímu zaváhání bez výraznějších potíží dokráčela pro postup mezi nejlepší osmičku.

Siniaková nadělila dva kanáry
Dost možná nesnadnější zápas na okruhu WTA v kariéře má za sebou Kateřina Siniaková (53.). V osmifinále podniku v Clevelandu deklasovala za pouhých 45 minut japonskou lucky loserku Nagi Hanataniovou (402.) dvěma kanáry a doslova prosvištěla do čtvrtfinále.

Češka deptala asijskou protivnici jedním vítězným úderem za druhým a po prvním servisu ztratila za celé střetnutí jen dvě výměny. V dalším kole čeká na královéhradeckou rodačku nasazená dvojka Estonka Anett Kontaveitová (30.).

Vondroušová je v Chicagu ve čtvrtfinále
Nasazená pětka Markéta Vondroušová (40.) vedla v osmifinále turnaje WTA v Chicagu nad Belgičankou Alison Van Uytvanckovou (58.) 6:1 a 1:0, když její soupeřka duel po 52 minutách skrečovala. Stříbrná olympijská medailistka na začátku utkání prohrála gem na returnu, pak ale zaznamenala sérii sedmi vyhraných her. Vondroušová narazí ve čtvrtfinále na Francouzku Alizé Cornetovou (68.).

Martincová s Vondroušovou jsou v deblovém semifinále
Tereza Martincová a Markéta Vondroušová si připsaly na turnaji v Chicagu cenné vítězství, když ve čtvrtfinále čtyřhry udolaly silnou americko-nizozemskou dvojici Nicole Melicharová-Martinezová, Demi Schuursová 1:6, 6:4 a 11:9. Češky vedly v divokém supertiebreaku už 5:1 a 7:4, nakonec ale vydřely triumf nejtěsnějším možným rozdílem.

Vrbenský otočil bitvu se Sačkem
Michael Vrbenský (328.) porazil v odloženém prvním kole challengeru ve Varšavě Ukrajince Vitalije Sačka (265.) po dvou hodinách a 43 minutách 2:6, 7:6(4) a 6:4. Český tenista prohrával už 2:6 a 3:5, nakonec však odvrátil tři mečboly a vydřel cenné vítězství. Utkání se mělo odehrát už v pondělí, kvůli nepřízni počasí se ale uskutečnilo až ve středu.

Grandslam

US Open, New York (USA, 57 500 000 USD, tvrdý povrch)
1. kolo kvalifikace mužů
Gian Marco Moroni (ITA, 250.) – TOMÁŠ MACHÁČ (143.) 7:5, 6:4

1. kolo kvalifikace žen
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (115.) – Valeria Savinychová (RUS, 192.) 6:2, 6:1

Více se kvalifikaci US Open věnujeme v samostatném článku.

WTA Chicago Women's Open (ženy, USA, 235 238 USD, tvrdý povrch)
TEREZA MARTINCOVÁ (60.) – Su-wej Sie (TPE, 81.) 3:6, 6:4, 6:2
MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (40.) – Alison Van Uytvancková (BEL, 58.) 6:1, 1:0 skreč Van Uytvancková

Melicharová-Martinezová (USA), Schuursová (NED) – MARTINCOVÁ, VONDROUŠOVÁ 6:1, 4:6, 9:11

Tennis in the Land, Cleveland (ženy, USA, 235 238 USD, tvrdý povrch)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (53.) – Nagi Hanataniová (JPN, 402.) 6:0, 6:0

BNP Paribas Polish Cup, Varšava (muži, POL, 44 820 EUR, antuka)
Vitalij Sačko (UKR, 265.) – MICHAEL VRBENSKÝ (328.) 6:2, 6:7(4), 4:6

JEBAVÝ, Zelenay (SVK) – Luz (BRA), Mansouri (TUN) 4:6, 7:6(7), 4:10