WTA

Finále v Montréalu! Kar. Plíšková si znovu vyšlápla na Sabalenkovou

Karolína Plíšková (6.) si poprvé v kariéře zahraje o prestižní titul z Montréalu. Česká jednička v sobotním semifinále našla recept na Arynu Sabalenkovou (3.), kterou přehrála 6:3, 6:4.

Plíšková do semifinálového duelu vstoupila skvěle, okamžitě ve třetím gemu zápasu zužitkovala první brejkbol. Ani jedna z tenistek poté v průběhu sady nedokázala proměnit jednu šanci na returnu, opětovně se tak dostalo na Češku. Za stavu 5:3 při servisu Sabalenkové využila druhý setbol a po 35 minutách hry vedla 1:0 na sety.

Ve druhém setu na brejky došlo až v závěru sady. Sabalenková nejprve v sedmém gemu poprvé v utkání uspěla při servisu Plíškové, které se však hned vydařil rebrejk. Ten následně bez problémů potvrdila, za stavu 5:4 navíc dokázala využít první mečbol utkání, který ji posunul do finále.

Sobotní vítězství posune Karolínu Plíškovou na čtvrté místo žebříčku dvouhry. Na tom zůstane i po finále, které v neděli odehraje proti lepší z dvojice Camila Giorgiová – Jessica Pegulaová.

National Bank Open, Montréal (ženy, CAN, 2 820 000 USD, tvrdý povrch)
Aryna Sabalenková (BLR, 3.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (9.) 3:6, 4:6