Denní menu, 5.8.2021: Kr. Plíšková vybojovala čtvrtfinále v Kluži

Kristýna Plíšková, která vyhrála na turnaji v Kluži první zápas nad Italkou Martinou Trevisanovou, se v osmifinále střetla s polskou tenistkou Katarzynou Kawaovou a znovu dokázala vybojovat vítězství. Na stejném turnaji neuspěla v deblovém čtvrtfinále Renata Voráčová. Zdeněk Kolář padl v osmifinále challengeru v Cordenonsu s Peruáncem Varillasem ve třech setech. Na challengeru Svijany Open v Liberci se hrála osmifinále dvouhry a čtvrtfinále čtyřhry.

Plíšková je v Kluži ve čtvrtfinále
Kristýna Plíšková (123.) porazila v osmifinále turnaje WTA 250 v rumunské Kluži dvakrát 6:4 Katarzynu Kawaovou (182.) a postoupila do svého druhého letošního čtvrtfinále. Na o rok mladší Polku vyzrála devětadvacetiletá Češka i potřetí v kariéře.

Ani tentokrát se ale vítězství nerodilo snadno, a byť se poprvé nemusel hrát třetí set, duel trval bez jedné minuty dvě hodiny.

Plíšková vstoupila do utkání ztraceným podáním, manko brejku ale v šestém gemu zlikvidovala. O dva gemy později loupila na příjmu podruhé, a byť následně za stavu 5:3 sadu nedopodávala, uspěla po chvíli znovu na returnu.

Ve druhém setu promarnila česká favoritka náskok 3:0. Za stavu 4:4 pak Plíšková odvrátila na servisu tři brejkboly a následně ukončila klání skrze druhý mečbol na příjmu. O semifinále si rodačka z Loun zahraje s domácí Rumunkou Buzarnescuovou.

Voráčová končí v deblovém čtvrtfinále
Renata Voráčová a Polka Katarzyna Kawaová podlehly ve čtvrtfinále čtyřhry na akci WTA v Kluži polsko-egyptské dvojici Katarzyna Piterová, Majar Šarífová po 68 minutách 2:6 a 4:6. Voráčová s Kawaovou ztratily hned třikrát podání, samy nevyužily ani jeden ze čtyř brejkbolů.

Kolář prosvištěl do deblového semifinále
Zdeněk Kolář si po svém vypadnutí v singlovém osmifinále na challengeru v Cordeonsu spravil chuť v deblovém čtvrtfinále, v němž spolu s Venezuelanem Luisem Davidem Martínezem porazili peruánsko-argentinskou dvojici Alexander Merino, Camilo Ugo Carabelli za pouhých 54 minut 6:0 a 6:3. Jejich soupeři v semifinále budou Peruánec Sergio Galdos a Argentinec Renzo Olivo.

Kolář nevyužil tři mečboly proti Varillasovi
Obrovskou bitvu s hořkým koncem má za sebou Zdeněk Kolář (178.). Čtyřiadvacetiletý český tenista podlehl v osmifinále antukového challengeru v Cordeonsu Peruánci Juanu Pablovi Varillasovi (127.) po třech hodinách a 53 minutách 3:6, 7:6(5) a 6:7(2).

Kolář měl v koncovce třetího setu postupně tři mečboly na returnu, své šance ale nevyužil. K postupu mu nepomohlo ani devět nastřílených es.

Winners Open 2021, Kluž (ženy, ROU, 235 238 USD, antuka)
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (123.) – Katarzyna Kawaová (POL, 182.) 6:4, 6:4

Kawaová (POL), VORÁČOVÁ – Piterová (POL), Šarífová (EGY) 2:6, 4:6

Svijany Open, Liberec (muži, CZE, 44 820 EUR, antuka)
DALIBOR SVRČINA (441.) – Alex Molčan (SVK, 153.) 2:6, 1:6
TOMÁŠ MACHÁČ (150.) – Nikola Milojevič (SRB, 161.) 6:2, 7:6(7)

Gonzales (PHI), Johnson (USA) – JEBAVÝ, Zelenay (SVK) 6:4, 4:6, 3:10