Svijany Open: Jebavý se Zelenayem postoupili do čtvrtfinále čtyřhry, Majšajdr a Zahrádka končí

Liberecký challenger Svijany Open měl ve středu na programu úvodní zápasy osmifinále dvouhry a také zbylá utkání prvního kola čtyřhry. Debloví specialisté Roman Jebavý a Slovák Igor Zelenay si poradili s Nizozemcem Robinem Haasem a Slovákem Andrejem Martinem ve dvou setech. Naopak Lubomír Majšajdr a Martin Zahrádka podlehli polské dvojici Karol Drzewiecki, Kamil Majchrzak. Prvními čtvrtfinalisty dvouhry se stali Australan Marc Polmans, Tunisan Malek Džazírí, Američan Alexander Ritschard a Nizozemec Botic Van De Zandschulp.

Jebavý a Zelenay jsou v deblovém čtvrtfinále
Roman Jebavý a Slovák Igor Zelenay přehráli v úvodním kole čtyřhry na libereckém challengeru Svijany Open nizozemsko-slovenskou dvojici Robin Haase, Andrej Martin po 68 minutách 6:4 a 6:2.

Česko-slovenský pár dohnal v prvním setu rychle manko brejku. Ve druhém dějství už byl jasně lepší, když si vypracoval vedení 5:0. Navzdory dílčímu zaváhání si Jebavý se Zelenayem závěr duelu pohlídali. Jejich soupeři ve čtvrtfinále budou Filipínec Ruben Gonzales a Američan Hunter Johnson.

Majšajdr a Zahrádka favority nepřekvapili
Držitelé divoké karty Lubomír Majšajdr a Martin Zahrádka podlehli v prvním kole čtyřhry na challengeru Svijany Open v Liberci polské dvojici Karol Drzewiecki, Kamil Majchrzak 2:6 a 1:6. Favorizovaní Poláci potřebovali na výhru pouze 49 minut.

Malek Džazírí (TUN, 285.) – Filip Horanský (SVK, 203.) 6:4, 6:3
Maximilian Marterer (GER, 211.) – Marc Polmans (AUS, 149.) 4:6, 4:6
Alexander Ritschard (USA, 312.) – Borna Gojo (CRO, 235.) 5:7, 7:5, 6:3
Botic Van De Zandschulp (NED, 126.) – Lukáš Klein (SVK, 253.) 6:4, 3:6, 7:5