Denní menu, 26.7.2021: Veselý postoupil do osmifinále turnaje v Kitzbühelu

Pondělí otevřelo brány hlavní soutěže turnaje ATP v rakouském Kitzbühelu, kde si Jiří Veselý zajistil hladkým vítězstvím nad Ernestsem Gulbisem postup do osmifinále. Dalibor Svrčina zvládl finálové kolo kvalifikace na challengeru ve španělské Segovii a prošel do hlavní soutěže. Totéž se povedlo na challengeru v Poznani Davidovi Poljakovi.

Veselý si poradil s Gulbisem
Jiří Veselý (86.) vstoupil do antukového turnaje ATP v Kitzbühelu výhrou 6:4 a 6:1 nad lotyšským kvalifikantem Ernestsem Gulbisem (191.). Český tenista potřeboval k postupu přes někdejší světovou desítku pouze hodinu a devět minut, přičemž v utkání nečelil ani jednomu brejkbolu. Jeho dalším soupeřem bude slovenský kvalifikant Jozef Kovalík (131.).

Poljak se v Poznani kvalifikoval
David Poljak (461.) zvládl na antukovém challengeru v Poznani i druhé kvalifikační kolo, když udolal Němce Lucase Gercha (480.) po dvou hodinách a 50 minutách 7:5, 1:6 a 6:4.

Německý tenista v napínavém utkání spáchal hned deset dvojchyb. Poljak slaví díky vydřené výhře postup do hlavní soutěže, kde doplní krajany Víta Kopřivu, Zdeňka Koláře, Jonáše Forejtka a Jiřího Lehečku.

Na pětadvacetiletého Čecha čeká v prvním kole hlavní soutěže německý kvalifikant Elmar Ejupovic (421.).

Svrčina prošel do hlavní soutěže challengeru
Osmnáctiletý Dalibor Svrčina (519.) zvládl ve španělské Segovii postoupit do hlavní soutěže na turnaji ATP Challenger Tour! Svého postupu docílil v utkání s Alexandrem Cozbinovem (696.) z Moldavska, kterého porazil ve třech setech 6:1, 2:6, 6:2.