ITS Cup Olomouc Open: Bejlek vyřadila někdejší juniorskou jedničku a poprvé postoupila do semifinále

Sára Bejlek zůstává poslední domácí tenistkou ve dvouhře ITS Cup Olomouc Open. Platit to bude také po pátečním dopoledni, kdy si vyšlápla na favorizovanou Francouzku Diane Parryovou. Do boje o titul ze čtyřhry postoupila Anna Sisková, společně s parťačkou Aneyovou porazila domácí debl Hindová, Viďmanová.

Bejlek poprvé postoupila do semifinále dvouhry
Teprve 15letá Sára Bejlek (1004.) si poprvé na seniorském okruhu zahraje semifinále dvouhry. Česká tenistka na domácím ITS Cup Olomouc Open ve čtvrtfinále vyřadila bývalou juniorskou jedničku Diane Parryovou (253.) po sadách 6:1, 6:4.

Bejlek v úvodním setu získala čtyři brejkboly, tři z nich dokázala využít a za 32 minut uspět. Zkraje druhé sady poprvé v zápase neudržela podání, když soupeřce dovolila zužitkovat šestý brejkbol. O dva gemy později pro českou naději mohlo být ještě hůře, dvě hrozby však odvrátila. V šestém gemu navíc srovnala na 3:3, za stavu 5:4 na returnu proměnila pátý mečbol.

Více se utkání věnujeme zde.

Rozhovory po čtyřhře

SÁRA BEJLEK (1004.) – Diane Parryová (FRA, 253.) 6:1, 6:4
Panna Udvardyová (HUN, 181.) – Anna Zajaová (GER, 343.) 6:2, 6:2
Jaimee Fourlisová (AUS, 384.) – Paula Ormaecheaová (ARG, 213.) 2:6, 7:6(3), 6:7(5)
Nika Radišičová (SLO, 587.) – Francesca Jonesová (GBR, 178.) 4:6, 1:6

Aneyová (USA), SISKOVÁ – HINDOVÁ, VIĎMANOVÁ 6:0, 6:2
Hesseová, Parryová (obě FRA) – Gaticaová (CHI), Pereiraová (BRA) 3:6, 5:7