Denní menu, 19.7.2021: Kopřiva zvládl premiéru ve velkém stylu, Forejtek hraje ve Finsku

Vít Kopřiva se o víkendu poprvé kvalifikoval do hlavní soutěže antukového podniku ATP 250 ve švýcarském Gstaadu a svou premiéru na elitním okruhu zvládl na výbornou. Čtyřiadvacetiletý Čech povolil domácímu Johanu Niklesovi jen tři gemy a vyzve v osmifinále světovou desítku Kanaďana Denise Shapovalova. Jonáš Forejtek prohrál zápas prvního kola antukového challengeru ve finském Tampere, když nestačil na Chilana Nicolase Jarryho. V Olomouci pokračovala kvalifikace ženského podniku ITF s dotací 60 tisíc dolarů.

Kopřiva ztratil při velké premiéře jen tři gemy
Vít Kopřiva (249.) zvládl svou premiéru v hlavní soutěži na okruhu ATP na výbornou. Ve švýcarském Gstaadu přemohl čtyřiadvacetiletý český kvalifikant za 64 minut 6:2 a 6:1 stejně starého domácího držitele divoké karty Johana Niklese (409.). Kopřiva, jenž vstupoval do utkání s nachlazením, ztratil hned na úvod servis, dalších pět brejků už ale patřilo jemu. Po hladkém vítězství si rodák z Bílovce zahraje o čtvrtfinále s nejvýše nasazeným Denisem Shapovalovem z Kanady, desátým tenistou planety.

Forejtek v Tampere končí v prvním kole
Jonáš Forejtek (316.) na challengeru ve finském Tampere nenašel recept na Chilana Nicolase Jarryho (265.) a končí už v prvním kole. Český tenista svému soupeři podlehl po 136 minut dlouhé bitvě 7:6(3), 3:6, 3:6.

Swiss Open, Gstaad (muži, SUI, 481 270 EUR, antuka)
Johan Nikles (SUI, 409.) – VÍT KOPŘIVA (249.) 2:6, 1:6

BNP Paribas Poland Open, Gdyně (ženy, POL, 235 238 USD, antuka)
M. Katóová (JPN), VORÁČOVÁ – Amanmuradovová (UZB), Mělnikovová (RUS) 6:1, 3:6, 10:6
Anšbaová (RUS), DETIUC – Gorgodzeová, Kalašnikovová (obě GEO) 3:6, 6:7(5)

Tampere Open (muži, FIN, 44 820 EUR, antuka)
Nicolas Jarry (CHI, 265.) – JONÁŠ FOREJTEK (316.) 6:7(3), 6:3, 6:3

ITS Cup Olomouc Open 2021 (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)