Denní menu, 14.7.2021: Veselý končí v osmifinále, Kr. Plíšková nezvládla první kolo

Jiří Veselý ve švédském Bastadu prohrál souboj o čtvrtfinále s Němcěm Hanfmannem, kterého naposledy porazil bez ztráty setu v úvodním kole Wimbledonu, ale tentokrát na něj nevyzrál. Na Livesport Prague Open vybojovala postup z osmifinále Tereza Martincová. V deštivém Lausanne se proti Australance Sharmaové neprosadila Kristýna Plíšková.

Kr. Plíšková neudržela vedení
Už v prvním kole končí na turnaji v Lausanne Kristýna Plíšková (99.), která neudržela vedení 1:0 na sety proti australské kvalifikantce Astře Sharmaové (128.). Česká tenistka za 110 minut hry prohrála po setech 6:2, 6:7(4), 1:6.

Veselý se do čtvrtfinále neprobojoval
Jiří Veselý (81.) nestačil v osmifinále turnaje ve švédském Bastadu na německého tenistu Yannicka Hanfmanna (107.), jemuž podlehl po setech 4:6, 3:6. Český tenista si v utkání sice vypracoval dva brejkboly, ale nedokázal je proměnit. Sám naopak čelil třem brejkbolům a ve všech případech si servis prohrál.

Voráčová končí v Budapešti v 1. kole
Hned v úvodním kole skončila pro deblistku Renatu Voráčovou čtyřhra na antukovém podniku WTA 250 v maďarské Budapešti. Členka čtvrtého nejvýše nasazeného páru nestačila spolu s Egypťankou Majar Šarífovou na domácí dvojici Anna Bondárová, Dalma Gálfiová. Ve druhém dějství byly prvně jmenované dvakrát o brejk napřed a za stavu 5:4 dokonce podávaly na ukončení sady, nakonec ale Voráčová se Šarífovou prohrály 2:6 a 5:7.

Nordea Open, Bastad (muži, SWE, 481 270 EUR, antuka)
JIŘÍ VESELÝ (81.) – Yannick Hanfmann (GER, 107.) 4:6, 3:6

Livesport Prague Open 2021 (ženy, CZE, 235 238 USD, tvrdý povrch)
Asia Muhammadová (USA, 189.) – TEREZA MARTINCOVÁ (78.) 3:6, 4:6
KATEŘINA SINIAKOVÁ (63.) – TEREZA SMITKOVÁ (478.) 2:6, 7:6(3), 5:3 přerušeno