Češi v akci: Jebavý na titul nedosáhl. Šafránek a Krejsová zvítězili na ITF

Bohatá finálová neděle čeká české tenisové zástupce napříč Evropou. Roman Jebavý měl šanci vybojovat další letošní challengerový titul ve čtyřhře v německém Eckentalu. Se svým slovenským parťákem Andrejem Martinem ale neuspěli a s německo-francouzským párem Krawietz, Olivetti prohráli 7:6, 4:6, 7:10.

Na turnajích ITF se naopak českým tenistům poměrně dařilo. Michal Konečný sice v turecké Antalyi finálové utkání prohrál, ale Václav Šafránek ovládl turnaj v řeckém Heraklionu, když ve finále porazil Francouze Mullera 7:5, 6:4 a na okruhu Futures vybojoval svůj třetí letošní titul.

Mezi ženami Petra Krejsová vyhrála svůj druhý letošní turnaj. V anglickém Sheffieldu porazila Francouzku Brouleauovou 6:4, 6:3.

Jesika Malečková se na turnaji ITF v kanadském Torontu s dotací padesáti tisíc amerických dolarů probojovala v roli čtvrté nejvýše nasazené hráčky až do finále, v tom na ni ale čekala talentovaná americká turnajová jednička CiCi Bellisová a favoritka tak byla jasně daná. Sedmnáctiletá teenagerka pronikne v novém vydání žebříčku WTA poprvé v kariéře do první světové stovky a po nedávném triumfu na turnaji v Saguenay opět prokázala, že je nesmírně talentovanou hráčkou.

O pět let starší Malečková, která před finále neztratila v Torontu ani set, si však nevedla špatně. V prvním setu sice uhrála pouze dvě hry, v tom druhém se ale ujala taktovky Češka a oplatila soupeřce podobnou mincí, když Bellisové povolila pouhý gem. Do rozhodující sady si však Malečková pohodu nepřenesla, hned v první hře ztratila servis a následně nabrala manko tří her. Za stavu 1:4 dokázala favoritce ukrást servis a postupně snížit až na rozdíl gemu, Bellisová ovšem vzápětí na podání opět odskočila, aby duel, a vlastně i celý turnaj, zakončila během devátého gemu na returnu.

BAUER WATER TECHNOLOGY CUP (muži, 35 000 €, koberec, semifinále čtyřhry
JEBAVÝ, Martin (SVK) - Krawietz (GER), Olivetti (FRA) 7:6 (8), 4:6, 7:10

Peugeot Slovak Open 2016 (muži, 85 000 €, tvrdý povrch - hala, kvalifikace)
Turnaji se věnujeme v samostatném článku

9TH HELLENIC ZEUS ITF PRO CIRCUIT, HERAKLION (muži, tvrdý povrch, 10 000 USD, finále)
VÁCLAV ŠAFRÁNEK (277.) - Alexandre Muller (FRA, 386.) 7:5, 6:4

TENNIS ORGANISATION CUP (muži, tvrdý povrch, 10 000 USD, finále)
MICHAL KONEČNÝ (316.) - Marc Sieber (GER, 278.) 1:6, 5:7

TELVIN CHALLENGER, TORONTO (ženy, tvrdý povrch, 50 000 USD, finále)
JESIKA MALEČKOVÁ (218.) - CiCi Bellisová (USA, 101.) 2:6, 6:1, 3:6