Macha Lake Open: Nosková přetlačila favoritku, další Češky končí

- Redakce, Jan Kousal

Ve Starých Splavech pokračoval ženský antukový podnik ITF s dotací 60 tisíc amerických dolarů. Postup do čtvrtfinále vybojovala šestnáctiletá Linda Nosková, která ve třech setech zvládla těžký zápas s Maďarkou Bondarovou. O postup mezi nejlepší osmičku Macha Lake Open by Crystalex neúspěšně zápolila Tereza Smitková. Ta v prvním setu promarnila vedení 4:1 a nakonec podlehla Rumunce Dulgheruové ve dvou dějstvích. Porážku si připsaly i dvě patnáctileté divoké karty Nikola Bartůňková a Sára Bejlek, které na favorizované sokyně tentokrát nevyzrály.

Nosková si vyšlápla na další soupeřku
Divoká karta Linda Nosková si ve Starých Splavech zahraje ve čtvrtfinále! Ve čtvrtek se jí povedlo porazit Maďarku Annu Bondarovou ve třech setech 6:1, 6:7(2), 7:5. V utkání čelila hned 15 brejkbolům, přesto ztratila servis pouze dvakrát. Dokázala se rovněž popasovat se ztrátou vedení 5:2 ve třetím setu, kdy se Bondarové povedlo srovnat na 5:5, ale závěrečné dva gemy patřily už opět talentované Češce.

Bartůňková další favoritku nezdolala
Patnáctiletá Nikola Bartůňková (1019.) druhou favoritku v řadě na Macha Lake Open neporazila. V osmifinálovém duelu s Alexandrou Cadantuovou (289.) prohrála ve dvou setech 6:7(4), 1:6.

Bejlek na nasazenou čtyřku nestačila
Česká tenistka Sára Bejlek na své středeční vítězství nad favorizovanou soupeřkou nenavázala. V osmifinále proti turnajové čtyřce Rece-Luce Janiové z Maďarska, které patří 185. místo světa, prohrála ve dvou setech 4:6, 3:6.

Smitková začala dobře, přesto končí v osmifinále
Tereza Smitková (498.) dohrála na turnaji ITF ve Starých Splavech v osmifinále. V tom nestačila česká kvalifikantka na Alexandru Dulgheruovou (384.) z Rumunska, s níž prohrála 6:7(4) a 1:6. V prvním setu vedla šestadvacetiletá Češka 4:1 a za stavu 5:3 podávala na ukončení dějství, nakonec ale koncovku ztratila skrze zkrácenou hru. Ve druhé sadě uhrála Smitková už jen jediný gem a s akcí konanou u Máchova jezera se loučí.

Katharina Gerlachová (GER, 223.) – Irene Burillová Escorihuelaová (ESP, 239.) 1:6, 6:3, 1:6

HAVLÍČKOVÁ, NOSKOVÁ – Osuigweová (USA), Talabaová (ROU) bez boje
Dzalamidzeová (RUS), Kaniaová-Chodunová (POL) – Grammatikopoulouová (GRE), Hogenkampová (NED) 4:6, 1:6
Aiavaová (AUS), Škamlová (SVK) – Bondarová (HUN), Zimmermannová (BEL) 4:6, 4:6
T. Mordergerová, Y. Mordergerová (obě GER) – Anšbaová (RUS), DETIUC 6:7(3), 3:6