Macha Lake Open: Patnáctileté Bartůňková a Bejlek otočily souboje s favoritkami

Hlavní soutěž turnaje Macha Lake Open ve Starých Splavech se dnes rozjela naplno a nabídla hned dva úspěchy domácích divokých karet. Patnáctileté hráčky Nikola Bartůňková a Sára Bejlek dokázaly v úvodním kole dvouhry otočit souboje s papírovými favoritkami a slaví postup do osmifinále. Mezi šestnáctku nejlepších se probojovala také Tereza Smitková.

Bartůňková si vyšlápla na nasazenou pětku
Patnáctiletá Nikola Bartůňková, která startuje ve Starých Splavech díky divoké kartě, postoupila ve středu do osmifinále. V úvodním kole si totiž poradila se Slovenkou Rebeccou Šramkovou (224.), jež plnila roli nasazené pětky, po setech 1:6, 6:3, 6:4.

„Vůbec jsem tohle vítězství nečekala. Bylo to o pár míčích. První set byl velmi náročný, já dělala dost chyb, nemohla jsem se dostat do tempa a ona mě skoro přestřílela,“ hodnotila Bartůňková. „Ve druhém setu jsem se zlepšila a vyhrála důležité míče. Ve třetím jsme se pak tahaly a vůbec jsem nečekala, že bych zvítězila, protože jsem pořád prohrávala 2:3, 3:4, ale pak jsem to konečně nějak otočila,“ usmívala se.

Bejlek otočila souboj s favoritkou
Těžký los vyfasovala pro úvodní kolo Macha Lake Open Sára Bejlek (-), která si ale s nepřízní osudu dokázala poradit a postoupila do osmifinále domácího turnaje! Američanku Whitney Osuigweovou (228.) totiž dokázala po téměř tříhodinové bitvě porazit 2:6, 7:6(3), 6:4.

„Byl to pro mě hrozný dlouhý zápas, ale jsem na takové zápasy zvyklá a nějak jsem se s tím srovnala lépe než soupeřka,“ těšilo mladou českou tenistku. „První set byl takový hodně bídný s hodně nevynucenými a zbytečnými chybami, ve druhém setu jsem se zlepšila a bylo to lepší. Třetí set už byl vyrovnaný a bylo to o tom, kdo bude aktivnější a neudělá tolik chyb.“

Smitková ovládla české derby
Tereza Smitková (498.) přehrála svou krajanku Johanu Markovou (401.), a to za hodinu a šestadvacet minut po setech 6:3 a 6:4. Šestadvacetiletá tenistka se prezentovala relativně kvalitním servisem, když se jí podařilo nasázet hned šest es.

Kolodziejová ve dvouhře dohrála
Miriam Kolodziejová (326.) nestačila v prvním kole turnaje Macha Lake Open na Maďarku Annu Bondárovou (236.), se kterou prohrála za hodinu a jednapadesát minut po setech 4:6 a 4:6. Češku musí mrzet hlavně druhá sada, neboť v ní si vytvořila náskok 4:1. Jenže následně ji už soupeřka k ničemu nepustila a set dotáhla do vítězného konce.

Šalková nezvládla třísetovou bitvu
Šestnáctiletá Dominika Šalková končí na turnaji Macha Lake Open v prvním kole. Česká tenistka podlehla Španělce Ireně Escorihuelaové Burillové, a to za dvě hodiny a osmatřicet minut po sadách 4:6, 7:6(4) a 3:6. Šálková ve třetím setu nedokázala navázat na skvělý obrat, který se jí povedl ve druhé sadě, když dokázala otočit výsledek ze stavu 3:5.

Macha Lake Open by Crystalex, Staré Splavy (ženy, CZE, 60 000 USD, antuka)
Allie Kiicková (USA. 212.) – Katharina Gerlachová (GER, 223.) 1:4, skreč Kiicková
DOMINIKA ŠALKOVÁ (-) [Q] – Irene Escorihuelaová Burillová (ESP, 239.) [Q] 4:6, 7:6(4), 3:6
TEREZA SMITKOVÁ (498.) [Q] – JOHANA MARKOVÁ (401.) [Q] 6:3, 6:4
Anna Bondárová (HUN, 236.) – MIRIAM KOLODZIEJOVÁ (326.) [Q] 6:4, 6:4
Whitney Osuigweová (USA, 228.) – SÁRA BEJLEK (-) [WC] 6:2, 6:7(3), 4:6
Andreea Prisacariová (ROU, 483.) [Q] – Alexandra Kruničová (SRB, 246.) 6:3, 3:6, 2:6
Gabriela Talabaová (ROU, 205.) [8] – Kimberley Zimmermannová (BEL, 516.) 6:2, 6:3
Alexandra Dulgheruová (ROU, 384.) – Cagla Buyukakcayová (TUR, 182.) [2] 6:2, 6:4

Grammatikopoulouová (GRE), Hogenkampová (NED) – KOLODZIEJOVÁ, MARKOVÁ 6:4, 6:4
Prisacariuová (ROU), Nika Radišičová (SLO) – HAVLÍČKOVÁ, NOSKOVÁ [WC] 5:7, 6:3, 8:10