Moneta Czech Open: Veselý vstoupil do turnaje výhrou, další tři Češi končí

Challenger v Prostějově pokračoval dalším hracím dnem. Čtyři čeští zástupci dnes vstoupili do hlavní soutěže dvouhry, dařilo se ovšem jen nasazené dvojce Jiřímu Veselému. Obtížný úkol měl před sebou Daniel Siniakov, který v pozici divoké karty uhrál s Argentincem Sebastianem Baezem jen jeden gem. Končí rovněž David Poljak a Jiří Lehečka. Kromě toho hned sedm tuzemských dvojic odehrálo osmifinále čtyřhry. Velmi překvapivě na turnaji končí nasazená jednička Pablo Andujar.

Veselý zvládl vstup do turnaje v Prostějově
Jiří Veselý (73.) na challengeru v Prostějově zapsal na své konto úspěšný start do hlavní soutěže. Nasazená dvojka se v úvodním kole střetla s Argentincem Facundem Menou (249.), kterého porazila 6:2, 7:6(5). Český tenista tím přerušil sérii tří porážek v řadě, kterou započal na turnaji ATP v italské Parmě.

Siniakov uhrál jen jeden gem
Domácí divoké kartě, Danielu Siniakovi (1656.), se nepodařilo zaskočit papírově silnějšího soupeře. V rámci prvního kola prostějovského challengeru osmnáctiletý tenista prohrál s Argentincem Sebastianem Baezem (158.), a to za necelou hodinu hry a po setech 1:6, 0:6.

„Je to pro mě velká zkušenost. On nekazil, musel jsem jít do rizika. Nevycházelo mi to, nedokázal jsem se udržet delší dobu ve výměnách,“ nechal se slyšet Siniakov.

Lehečka končí v prvním kole
Jiří Lehečka (263.) nezvládl zápas prvního kola a na challengeru v Prostějově končí. Se Slovákem Lukášem Kleinem (254.) bojoval na kurtu hodinu a sedmatřicet minut, přičemž prohrál po setech 5:7 a 5:7. Osudným se stala českému hráči koncovka úvodního setu, ve které nedokázal proměnit ani jeden ze šesti vytvořených setbolů.

Odpoledne pak Lehečka nastoupil ještě k utkání čtyřhry spolu s Vítem Kopřivou. V ryze českém souboji se jim povedlo porazit Daniela Siniakova a Jakuba Menšíka 6:2, 6:3.

Poljak ve dvouhře dohrál
Kvalifikant David Poljak (461.) podlehl v prvním kole prostějovského challengeru Slovákovi Alexi Molčanovi (180.). Hodinu a dvanáct minut trvající zápas ovládl hráč druhé stovky světového žebříčku po setech 6:3 a 6:3.

„Hrál dobře na podání, hlavně ve druhém setu. Prohrával jsem 0:2, naštěstí jsem se dokázal dát dohromady. Myslím si, že jsem podal solidní výkon,“ řekl po utkání Molčan.

Nasazená jednička končí
Překvapivým výsledkem skončilo utkání prvního kola mezi nasazenou jedničkou Pablem Andujarem (70.) a Japoncem Josukem Watanukim (255.). Španělský člen elitní stovky prohrál ve třech setech 6:1, 1:6, 4:6.

„Bylo to velmi těžké, hlavně v prvním setu. Nepodával jsem dobře, byl jsem také nervózní, protože jsem měsíc nebo dva nehrál zápasy. Nicméně nakonec jsem se vrátil. Za výhru jsem moc rád,“ řekl v rozhovoru pro Tenisový svět Watanuki.

Třiadvacetiletý japonský tenista si moc dobře uvědomoval, jak kvalitního hráče porazil. Vždyť Andujar během letošní antukové sezóny vyzrál na Rogera Federera či Dominica Thiema. „Viděl jsem ty zápasy v televizi. Vím, že na antuce hraje velmi dobře a že se mu teď dařilo. Hrál i semifinále čtyřhry na Roland Garros,“ poznamenal spokojený vítěz, jenž toho sám na antuce ve své profesionální kariéře příliš neodehrál.

„Jsou tady velmi pěkné antukový kurty, naopak v Japonsku tak dobré antukové kurty nemáme. Jsem rád, že tady můžu hrát,“ doplnil Watanuki.

Moneta Czech Open, Prostějov (muži, CZE, 66 640 eur, antuka)
JIŘÍ LEHEČKA (263.) – Lukáš Klein (SVK, 254.) 5:7, 5:7
DANIEL SINIAKOV (1656.) [WC] – Sebastian Baez (ARG, 156.) 1:6, 0:6
Facundo Mena (ARG, 249.) – JIŘÍ VESELÝ (73.) [2] 2:6, 6:7(5)
Alex Molčan (SVK, 180.) – DAVID POLJAK (461.) [Q] 6:3, 6:3
Alexander Erler (AUT, 354.) – Juan Manuel Cerundolo (ARG, 142.) 7:6(1), 4:2 skreč Cerundolo
Johannes Haerteis (GER, 330.) – Federico Coria (ARG, 103.) 1:6, 0:6
Andrej Kuzněcov (RUS, 418.) – Jelle Sels (NED, 342.) 6:0, 7:6(4)
Blaž Rola (SLO, 157.) – Alex Rybakov (USA, 409.) 6:1, 7:5
Skander Mansouri (TUN, 378.) – Tobias Kamke (GER, 240.) 0:6, 6:3, 2:6
Pablo Andujar (ESP, 70.) – Josuke Watanuki (JPN, 255.) 6:1, 1:6, 4:6