Denní menu, 10.6.2021: Krejčíková je ve finále RG! Martincová postoupila do čtvrtfinále v Nottinghamu

Hlavní událostí čtvrtečního programu bylo semifinále Roland Garros, ve kterém Barbora Krejčíková udolala po neuvěřitelné bitvě rozjetou řeckou tenistku Marii Sakkariovou. Tereza Martincová vybojovala postup do čtvrtfinále travnatého turnaje v anglickém Nottinghamu. Na stejném místě neuspěl v osmifinále challengeru Lukáš Rosol.

Martincová postoupila do čtvrtfinále
Tereza Martincová (94.) porazila v osmifinále travnatého turnaje Viking Open v Nottinghamu Španělku Georginu Garciaovou-Perezovou (184.) za hodinu a 38 minut 6:1, 3:6 a 6:2. Česká tenistka v závěrečné sadě proměnila brejkboly ve čtvrté a osmé hře, sama soupeřce nenabídla ani jednu šanci. Španělce na výhru nestačilo ani devět es. Martincová se ve svém prvním travnatém čtvrtfinále na podniku WTA utká se Srbkou Ninou Stojanovičovou (87.).

Rosol prohrál v osmifinále s Andersonem
Lukáš Rosol (186.) skončil na travnatém challengeru v Nottinghamu v osmifinále, když prohrál s někdejším wimbledonským finalistou Kevinem Andersonem (100.) po 70 minutách 3:6 a 4:6. Jihoafrický tenista si pomohl k výhře 19 esy, k úspěchu mu stačil jeden brejk v každém setu.

Grandslam

Roland Garros (FRA, 34 367 216 EUR, antuka)
Semifinále ženské dvouhry
BARBORA KREJČÍKOVÁ (33.) – Maria Sakkariová (GRE, 18.) 7:5, 4:6, 9:7

Čtvrtfinále dvouhry dívek
Victoria Jimenezová Kasintsevová (AND) – LINDA NOSKOVÁ 5:7, 6:2, 3:6

Čtvrtfinále čtyřhry dívek
Hasegawaová (JPN), Xuová (USA) – Jimenezová Kasintsevová (AND), NOSKOVÁ 1:6, 0:6
Bondarenková (RUS), Tothová (HUN) – L. FRUHVIRTOVÁ, Kuděrmetovová (RUS) 5:7, 6:4, 11:9