Roland Garros: Kvitová odvrátila mečbol a postupuje! Siniaková uspěla v derby

Hned první hrací den hlavní soutěže Roland Garros přinesl českým fanouškům pořádné drama. Petra Kvitová musela odvracet mečbol proti Belgičance Greet Minnenové, nakonec ale vydřela postup do druhého kola. Naopak nedařilo se Jiřímu Veselému, který nenašel recept na Rusa Karena Chačanova. Kateřina Siniaková v napínavém derby udolala Marii Bouzkovou. Jeden ze spolufavoritů turnaje Dominic Thiem skončil už v prvním kole na raketě Pabla Andújara!

Siniaková si v derby poradila s Bouzkovou
Kateřina Siniaková (68.) potvrdila dobrou formu z nedávného turnaje v Parmě, když v prvním kole Roland Garros udolala další Češku Marii Bouzkovou (52.) 6:0, 4:6 a 6:2.

Siniaková potřebovala na výhru proti nesmírně houževnaté krajance dvě hodiny a 33 minut. O osudu utkání se rozhodovalo v šestém gemu třetího setu, který ukořistila po přibližně 21 minutách boje returnující Siniaková, a dostala se tak do vedení 4:2. Následně získala i dva zbývající gemy zajímavého střetnutí.

„Rozhodně to byl těžký a asi i nervózní zápas z obou stran. Není nic příjemného sejít se s Češkou už v prvním kole. Jsem moc ráda, že to takhle dopadlo,“ řekla na tiskové konferenci Siniaková, která ve druhém kole narazí na Rusku Veroniku Kuděrmetovovou (30.).

Podrobnější ohlasy Kateřiny Siniakové si můžete přečíst zde.

Kvitová odvrátila mečbol proti Minnenové!
Petra Kvitová (12.) se v prvním kole Roland Garros pořádně nadřela! Česká lvice vybojovala po dvou hodinách a 16 minutách vítězství 6:7(3), 7:6(5) a 6:1 nad belgickou kvalifikantkou Greet Minnenovou (125.).

Kvitová odvrátila ve druhém setu za stavu 5:6 a 30:40 při svém podání mečbol, když zahrála vítězný bekhend křížem. Následně zvládla i velmi náročný tiebreak, v němž ukořistila poslední tři fiftýny. Rozhodující dějství už bylo plně v režii loňské semifinalistky turnaje.

Ohlasy Petry Kvitové si můžete přečíst zde.

Veselý v Paříži prohrál s Chačanovem
Jediný český zástupce v hlavní soutěži dvouhry mužů končí na Roland Garros už v prvním kole. Jiří Veselý (71.) prohrál na pařížské antuce s favorizovaným Rusem Karenem Chačanovem (25.) za hodinu a 33 minut 1:6, 2:6 a 3:6.

Ruský tenista si pomohl k jednoznačné výhře 31 vítěznými údery, český reprezentant jich zaznamenal pouze 14. Veselý v duelu zahrál jediné eso.

„Zápas byl hrozný, od začátku do konce jsem byl jasně horší,“ smutnil na tiskové konferenci český tenista. „Nevím, jestli to bylo tím, že on hrál tak extrémně dobře, nebo já tak špatně. Víceméně to bylo na jednu bránu,“ poznamenal.

Rozhovor s Jiřím Veselým si můžete přečíst zde.

Andújar na Roland Garros vyřadil Thiema!
Pablo Andújar (68.) se v prvním kole Roland Garros postaral o obrovské překvapení, když porazil dvojnásobného finalistu turnaje Dominica Thiema (4.) 4:6, 5:7, 6:3, 6:4 a 6:4. Bitva trvala čtyři hodiny a 28 minut. Pětatřicetiletý Andújar dnešní výhrou navázal na skalp Rogera Federera (8.), který získal na nedávném podniku v Ženevě.

„Je to pro mě velmi emotivní vítězství, prohrával jsem o dva sety proti skvělému hráči. Tohle období si moc užívám,“ uvedl na tiskové konferenci Andújar, který také zmínil důležitost ženevské výhry nad Federerem.

„Získal jsem více sebevědomí. Díky tomu vítězství jsem si věřil, i když jsem dnes prohrával 0:2 na sety,“ doplnil sympatický Španěl.

Ósakaová na úvod nezaváhala
Naomi Ósakaová (2.) na French Open postupuje do druhého kola dvouhry. Japonská tenistka v úvodním zápase na turnaji přehrála Patricii Marii Țigovou (63.) 6:4, 7:6(4).

Ósakaová se hned ve druhé hře ujala brejku, který držela do deváté hry. Ačkoliv za stavu 5:3 přišla o servis, následně podruhé v utkání dokázala uspět na returnu. Druhá sada brejk nenabídla, došla tak do zkrácené hry. Favoritka si připsala hned pět minibrejků, což vedlo k úspěšnému závěru setu.

1. kolo ženské dvouhry
Greet Minnenová (BEL, 125.) – PETRA KVITOVÁ (12.) 7:6(3), 6:7(5), 1:6
MARIE BOUZKOVÁ (52.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (68.) 0:6, 6:4, 2:6

1. kolo mužské dvouhry
Karen Chačanov (RUS, 25.) – JIŘÍ VESELÝ (71.) 6:1, 6:2, 6:3

Vybrané zápasy pondělního 1. kola dvouhry
Patricia Maria Țigová (ROU, 63.) – Naomi Ósakaová (JPN, 2.) 4:6, 6:7(4)
Anhelina Kalininová (UKR, 139.) – Angelique Kerberová (GER, 27.) 6:2, 6:4
Pablo Andújar (ESP, 68.) – Dominic Thiem (AUT, 4.) 4:6, 5:7, 6:3, 6:4, 6:4
Viktoria Azarenková (BLR, 16.) – Světlana Kuzněcovová (RUS, 40.) 6:4, 2:6, 6:3
Ana Konjuhová (CRO, 144.) – Aryna Sabalenková (BLR, 4.) 4:6, 3:6
Grigor Dimitrov (BUL, 17.) – Marcos Giron (USA, 82.) 6:2, 6:4, 5:7, 0:3 skreč Dimitrov
Alexander Zverev (GER, 6.) – Oscar Otte (GER, 152.) 3:6, 3:6, 6:2, 6:2, 6:0
Stefanos Tsitsipas (GRE, 5.) – Jérémy Chardy (FRA, 58.) 7:6(6), 6:3, 6:1
Océane Dodinová (FRA, 115.) – Madison Keysová (USA, 24.) 3:6, 6:3, 1:6