Jablonec nad Nisou Open: Šátral s Lehečkou vybojovali vzájemné semifinále. Paulson s Riklem slaví titul

Turnaj ITF v Jablonci bude mít domácí zastoupení ve finále dvouhry. Rozhodli o tom Jiří Lehečka s Janem Šátralem, kteří zvládli své čtvrtfinálové zápasy a o postup do souboje o titul si to spolu v sobotu rozdají v českém derby. Ve čtvrtfinále naopak končí kvalifikant Andrew Paulson, který hladce prohrál s Francouzem Evanem Furnessem. Paulson a Rikl naskočili později odpoledne do deblového finále, ve kterém ukořistili třetí letošní titul.

Lehečka uspěl v derby s Riklem
Nejvýše nasazený Jiří Lehečka (290.) udolal ve čtvrtfinále Jablonec nad Nisou Open v českém derby Patrika Rikla (648.) za hodinu a 38 minut 6:1, 3:6 a 6:2. Duel byl vyrovnaný až do stavu 2:2 ve třetí sadě. Favorizovaný Lehečka následně získal čtyři gemy, a zajistil si tak vítězství.

Šátral zvládl čtvrtfinále, vyzve Lehečku
Druhým českým semifinalistou na domácím turnaji v Jablonci se stal Jan Šátral. Ve čtvrtfinále si poradil s italským tenistou Francem Agamenonem, jehož porazil 7:5, 6:1 a potřetí v této sezoně prošel mezi nejlepší čtyřku na okruhu ITF. O postup do finále vyzve v domácím derby nasazenou jedničku Jiřího Lehečku.

Paulson uhrál ve čtvrtfinále pouze tři gemy
Jednoznačný průběh mělo čtvrtfinále turnaje ITF v Jablonci nad Nisou, v němž český kvalifikant Andrew Paulson (700.) prohrál s Francouzem Evanem Furnessem (330.) za 72 minut 0:6 a 3:6. Furness narazí v semifinále na Ukrajince Vitalije Sačka (320.).

Paulson s Riklem získali deblový titul
Své působení na turnaji v Jablonci zakončili Andrew Paulson a Patrik Rikl ziskem deblového titulu. V pátečním finále se turnajovým čtyřkám povedlo oklepat z uštědřeného kanáru a otočili skóre zápasu s nasazenými trojkami Vladimirem Ignatikem a Vitalijem Sačkem, které porazili 0:6, 6:2, 10:7. Paulson s Riklem získali letos už třetí společnou trofej.