Jablonec nad Nisou Open: Rikl zastavil vítěze z Prahy, ve čtvrtfinále jsou také Lehečka, Paulson a Šátral

Hned šest českých zástupců se ve čtvrtek představilo v osmifinále dvouhry na turnaji ITF v Jablonci nad Nisou, který má dotaci 25 tisíc dolarů. Do čtvrtfinále úspěšně pronikli hned čtyři. Prvním českým čtvrtfinalistou se ve čtvrtek stal Andrew Paulson (na snímku), jenž v duelu kvalifikantů neztratil set s Titouanem Droguetem. Jiří Lehečka bez výraznějších potíží porazil v českém souboji Martina Krumicha. Postup mezi nejlepší osmičku vybojoval rovněž Patrik Rikl, kterému za stavu 5:2 skrečoval Francouz Guinard, vítěz turnaje z pražských Spojů. Posledním úspěšným postupujícím se stal Jan Šátral, který ve třech setech zdolal Robina Staňka.

Paulson je v Jablonci ve čtvrtfinále
Kvalifikant Andrew Paulson (700.) zvládl na turnaji ITF v Jablonci nad Nisou už páté utkání! Devatenáctiletý Čech přehrál v osmifinále francouzského kvalifikanta Titouana Drogueta (712.) za hodinu a 29 minut 6:4 a 6:2. Utkání bylo vyrovnané do stavu 4:4 v prvním setu, pak ale Paulson získal pět her v řadě a poměrně rychle dokráčel k postupu do čtvrtfinále.

Favorit Lehečka proti Krumichovi nezaváhal
Nejvýše nasazený Jiří Lehečka (290.) přehrál v osmifinále Jablonec nad Nisou Open dalšího Čecha Martina Krumicha (986.) za 76 minut 6:2 a 6:3. Favorizovaný Lehečka v zápase odvrátil všech osm brejkbolů, sám naopak využil všechny tři své příležitosti na returnu.

Rikl zastavil vítěze ze Spojů
Postup do čtvrtfinále slaví rovněž Patrik Rikl. V utkání s Manuelem Guinardem, který držel šňůru 11 výher a slavil tituly ve francouzském Angers v dubnu a minulý týden v Praze, se český tenista dostal do vedení 5:2. Za tohoto skóre mu francouzský tenista duel skrečoval.

Šátral v derby zdolal Staňka
Třísetový duel se odehrál ve druhém dnešním českém derby, v němž Jan Šátral zdolal kvalifikanta Robina Staňka. Šátral sice ve druhé sadě utkání uhrál jen jeden gem, ale dokázal se herně zvednout a nakonec svého krajana porazil 7:5, 1:6, 6:4.

Sačko je dalším čtvrtfinalistou
Ukrajinec Vitalij Sačko (320.) potvrdil roli nasazené osmičky, když v osmifinále jabloneckého podniku ITF porazil Nora Viktora Durasovice (359.) 6:4 a 6:3. Ukrajinský tenista, který má zažádáno o české občanství, potřeboval na výhru hodinu a 47 minut. Jeho soupeřem ve čtvrtfinále bude Brit Jack Draper (321.).

Paulson s Riklem jsou ve finále deblu
Druhé finále ve dvou týdnech si zahraje český pár Andrew Paulson a Patrik Rikl. Po postupu do finále v Praze si o titul zahrají rovněž v Jablonci, když ve čtvrtek odpoledne porazili nasazené jedničky Viktora Durasovice a Markuse Erikssona 6:4, 6:4.

ANDREW PAULSON (700.) [Q] – Titouan Droguet (FRA, 712.) [Q] 6:4, 6:2
Facundo Díaz Acosta (ARG, 394.) – Franco Agamenone (ITA, 485.) 3:6, 7:6(3), 6:7(2)
Vladimir Ignatik (BLR, 352.) – Jack Draper (GBR, 321.) 6:3, 3:6, 4:6
Vitalij Sačko (UKR, 320.) [8] – Viktor Durasovic (NOR, 359.) 6:4, 6:3
JIŘÍ LEHEČKA (290.) [1] – MARTIN KRUMICH (986.) [LL] 6:2, 6:3
PATRIK RIKL (648.) [WC] – Manuel Guinard (FRA, 304.) [5] 5:2 skreč Guinard
Mats Rosenkranz (GER, 578.) – Evan Furness (FRA, 330.) 3:6, 4:6
JAN ŠÁTRAL (384.) – ROBIN STANĚK (660.) [Q] 7:5, 1:6, 6:4

Ignatik (BLR), Sačko (UKR) [3] – Agamenone (ITA), Matuszewski (POL) [2] 7:6(4), 7:6(4)
Durasovic (NOR), M. Eriksson (SWE) [1] – PAULSON, RIKL [4] 4:6, 4:6