Denní menu, 18.5.2021: Siniaková v Parmě porazila Serenu! Martincová v Bělehradě dohrála

Kateřina Siniaková se v osmifinále turnaje WTA v Parmě dočkala velkého vítězství, když porazila legendární Serenu Williamsovou ve dvou setech! Tereza Martincová těsně prohrála v prvním kole bělehradského podniku s Rékou Lucou Janiovou. Nejvýše nasazený Jiří Veselý zahájil své tažení na challengeru v Oeiras dvousetovou výhrou nad Hugem Grenierem. V Jablonci pokračovala mužská akce ITF s dotací 25 tisíc dolarů.

Češi v akci

Siniaková v Parmě porazila Serenu Williamsovou!
Kateřině Siniakové (68.) zatím vychází turnaj WTA v Parmě na jedničku s hvězdičkou. Čerstvě pětadvacetiletá Češka navázala na pondělní jednoznačnou výhru nad talentovanou Dánkou Clarou Tausonovou (90.), když v dnešním osmifinále na italské antuce porazila americkou legendu Serenu Williamsovou (8.) za hodinu a 37 minut 7:6(4) a 6:2!

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Martincová v Bělehradě nezvládla vstup do turnaje
Tereza Martincová (94.) prohrála v prvním kole bělehradského turnaje WTA s Maďarkou Rékou Lucou Janiovou (220.) po dvou hodinách boje 2:6, 6:0 a 5:7.

Česká tenistka v rozhodující sadě smazala manko dvou brejků a dotáhla ze stavu 2:5 na 5:5, poslední dva gemy ale ukořistila Janiová. Šestadvacetiletá Martincová se tak nadále výsledkově trápí, když zaznamenala už pátou porážku v řadě.

Voráčová si v Bělehradě zahraje deblové čtvrtfinále
Renata Voráčová a její japonská spoluhráčka Miju Katová udolaly v prvním kole turnaje WTA v Bělehradě kolumbijsko-britské duo Osoriová Serranová, Webleyová-Smithová 6:7(2), 7:5 a 10:5.

Češka s Japonskou ve druhém setu nejprve nevyužily vedení 4:1 se dvěma brejky, závěr sady ale zvládly. V rozhodujícím supertiebreaku postupně vedly 3:1, 6:2 a 7:3.

Veselý v Oeiras potvrdil roli favorita
Jiří Veselý (71.) porazil v prvním kole antukového challengeru v Oeiras francouzského kvalifikanta Huga Greniera (263.) za hodinu a 57 minut 6:4 a 7:6(2).

Český tenista, který na turnaji plní roli nasazené jedničky, si cestu za postupem pořádně zkomplikoval. Ačkoliv vedl ve druhém setu už 5:2 se dvěma brejky, o náskok přišel, a za stavu 5:6 musel dokonce podávat na záchranu v setu. Kritický moment ale ustál, podání udržel a následný tiebreak bez potíží ovládl. Mohl tak oslavit svou první výhru od konce února.

Veselý se v osmifinále utká s Bolivijcem Hugem Dellienem (121.).

Emilia-Romagna Open, Parma (ženy, ITA, 235 238 USD, antuka)
Serena Williamsová (USA, 8.) [1, WC] – KATEŘINA SINIAKOVÁ (68.) 6:7(4), 2:6

Bělehrad (ženy, SRB, 235 238 USD, antuka)
Réka Luca Janiová (HUN, 220.) – TEREZA MARTINCOVÁ (94.) 6:2, 0:6, 7:5

Katová (JPN), VORÁČOVÁ – Osoriová Serranová (COL), Webleyová-Smithová (GBR) [Alt] 6:7(2), 7:5, 10:5

ATP Challenger Tour

Oeiras 3 (muži, POR, 132 280 eur, antuka)
JIŘÍ VESELÝ (71.) [1] – Hugo Grenier (FRA, 263.) [Q] 6:4, 7:6(2)

Reyes-Varela (MEX), Romboli (BRA) [4] – JEBAVÝ, VESELÝ 3:6, 4:6

Jablonec nad Nisou Open 2021 (muži, CZE, antuka, 25 000 USD)

PECÁK, ŠÁTRAL – Ignatik (BLR), Sačko (UKR) [3] 4:6, 6:3, 5:10

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

M15 Iraklio (muži, GRE, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Močizuki, Niki (oba JPN) – HÁJEK, Little (GBR) 6:2, 4:6, 10:5

Magic Hotel Tours, Monastir (muži, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
DAVID POLJAK (455.) [4] – Louis Tessa (FRA, 833.) [WC] 7:6(3), 6:4

Čong (KOR), POLJAK [1] – E. Bruna, N. Bruna (oba CHI) 6:2, 6:3

Tbilisi Cup (muži, GEO, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Marat Devjatjarov (UKR, 650.) – MAREK GENGEL (434.) [2] 1:6, 4:6

Bakši, Tkemaladze (oba GEO) – GENGEL, LANGMAJER 6:1, 3:6, 10:4

W15 Iraklio (ženy, GRE, 15 000 USD, antuka)
MICHAELA BAYERLOVÁ (643.) [8] – Julia Kimmelmannová (GER, 1046.) 3:6, 3:6

BAYERLOVÁ, ŠEBESTOVÁ – Kimmelmannová (GER), Popescuová (GBR) [2] 6:4, 4:6, 9:11

Šibenik Open (ženy, CRO, 15 000 USD, antuka)
Dorka Drahotaová Szabóvá (HUN, 677.) – DENISA HINDOVÁ (941.) 7:5, 6:2
DARJA VIĎMANOVÁ (846.) – Marine Szostaková (FRA, -) 6:1, 6:3
LINDA ŠEVČÍKOVÁ (-) – Anna Gabricová (GER, 975.) 3:6, 2:6

HRABALOVÁ, MIKLOVÁ – Melissová (ITA), Pislaková (SLO) 2:6, 4:6
Marfutinová (RUS), Pieriová (ITA) [1] – HINDOVÁ, Krausová (AUT) 3:6, 4:6
Astachovová, Makarovová (obě RUS) [3] – MARKOVÁ, ŠEVČÍKOVÁ 3:6, 6:2, 10:8

Tbilisi Open (ženy, GEO, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Leonová (USA), PULCHARTOVÁ [3] – Amiragjanová (ARM), Koklinová (RUS) 1:6, 6:2, 12:10