Denní menu, 15.5.2021: Kar. Plíšková i Vondroušová v Římě zvládly semifinále

Sobotní den je pro české tenistky úspěšný. Na prestižním turnaji v Římě uspěla jak Karolína Plíšková ve dvouhře, tak Markéta Vondroušová ve čtyřhře. Obě hráčky si tak vybojovaly nedělní účast ve finále.

Vondroušová bude v Římě hrát finále čtyřhry
Markéta Vondroušová si na prestižním turnaji v Římě zahraje ve finále čtyřhry. Česká tenistka a její deblová parťačka Kristina Mladenovicová v semifinále přehrály debl Beguová, Erraniová 6:2, 6:3.

Během úvodní sady bylo k vidění hned šest brejků, dva úspěšné gemy podávajících se dostavily pro Vondroušovou s Mladenovicovou. Ve druhém setu česko-francouzský pár prohrával 1:2 a byl brejk pozadu, následně otočil na 4:2. I když přišel o servis, zbývající dvě hry patřily právě tomuto deblu.

Nosková se v Bělehradě nekvalifikuje
Linda Nosková (656.) také ve druhé kvalifikaci na turnaj kategorie WTA končí v úvodním kole. Šestnáctiletá tenistka na "250" v Bělehradě nestačila na třetí nasazenou Si-jü Wang (135.) dvakrát 1:6.

Nosková během zápasu pětkrát přišla o servis, na returnu se dočkala dvou šancí. Obě však v první hře druhého setu nedokázala zužitkovat.

Svrčina končí na Spojích v semifinále
Finále dvouhry na RPM Prague Open bude letos bez české účasti. Poslední domácí zástupce Dalibor Svrčina (798.) totiž v semifinále akce ITF na pražských Spojích prohrál s Britem Jackem Draperem po dvou hodinách a 40 minutách 7:6(5), 5:7 a 2:6.

Osmnáctiletý Čech ve druhém setu dohnal manko brejku, závěr sady ale nezvládl. Závěrečné dějství už bylo v režii devatenáctiletého britského tenisty. Svrčina si díky postupu do semifinále připíše šest bodů do žebříčku ATP, což mu vynese posun o několik desítek míst vzhůru.

Lehečka na Spojích nezvládl dohrávku
Jiří Lehečka (290.) skončil na turnaji ITF RPM Prague Open ve čtvrtfinále, v němž prohrál s Francouzem Manuelem Guinardem (306.) 7:6(4), 4:6 a 3:6. Utkání na pražských Spojích bylo včera za stavu 7:6(4), 3:4 a 40:40 (bez brejku) přerušeno. Lehečka dnes do poslední chvíle živil naději na úspěch, francouzský tenista využil až svůj šestý mečbol.

Internazionali BNL D´Italia, Řím (ženy, ITA, 1 835 490 USD, antuka)
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (9.) [9] – Petra Martičová (CRO, 25.) 6:1, 3:6, 6:2

Beguová (ROU), Erraniová (ITA) [WC] – Mladenovicová (FRA), VONDROUŠOVÁ 2:6, 3:6

Bělehrad (ženy, SRB, 235 238 USD, antuka)
Si-jü Wang (CHN, 135.) [3] – LINDA NOSKOVÁ (656.) [WC] 6:1, 6:1