Denní menu, 11.5.2021: Krejčíková v Římě úřadovala, Vondroušová prohrála potřetí v řadě

Dvě české tenistky se v úterý objevily na turnaji kategorie WTA 1000 v Římě. Barbora Krejčíková dominovala v prvním kole nad Číňankou Saj-saj Čeng, s níž ztratila jen dvě hry. Markéta Vondroušová odpoledne narazila na Australanku Ajlu Tomljanovicovou, s níž ovšem prohrála 4:6, 2:6. V italské metropoli měla původně startovat ještě Karolína Muchová, která se však v pondělí kvůli únavě a zranění odhlásila. Na pražských Spojích pokračoval mužský turnaj ITF s názvem RPM Prague Open.

Krejčíková v Římě deklasovala soupeřku
Fantastický vstup do turnaje v Římě má za sebou Barbora Krejčíková (40.). V úvodním kole antukového turnaje ztratila pouhé dvě hry a deklasovala Číňanku Saj-saj Čeng (58.) po setech 6:2, 6:0. V utkání česká hráčka navíc nečelila ani jednomu brejkbolu. V dalším kole na ni čeká světová pětka Sofia Keninová.

Více se utkání věnujeme zde.

Vondroušové se na antuce nedaří, znovu prohrála
Markéta Vondroušová (21.) se letos na antukových dvorcích trápí. Česká tenistka, která vyhrála pouze první kolo ve Stuttgartu, zapsala v Římě už třetí porážku v řadě, když nestačila na australskou kvalifikantku Ajlu Tomljanovicovou (80.), jíž podlehla ve dvou setech 4:6, 2:6. Duel byl na téměř tří hodiny přerušen za stavu 1:4 ve druhé sadě, po návratu na kurt se ale Vondroušové povedlo pouze uhájit podání, na returnu se neprosadila.

Internazionali BNL D´Italia, Řím (ženy, ITA, 1 835 490 USD, antuka)
Saj-saj Čeng (CHN, 58.) – BARBORA KREJČÍKOVÁ (40.) 2:6, 0:6
Ajla Tomljanovicová (AUS, 80.) – MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (21.) 6:4, 6:2

Zagreb Open, Záhřeb (muži, CRO, 44 820 eur, antuka)
JEBAVÝ, Martin (SVK) – Balaji, Ramanathan (oba IND) 6:7(6), 7:6(12), 11:9