Denní menu, 10.5.2021: Kvitová v Římě po obratu postupuje, Veselý v Heilbronnu končí

Sotva jedna tisícovka skončila, už je na řadě další. Do prestižního antukového podniku v italském Římě vstoupila v pondělí Petra Kvitová. Vůbec poprvé v kariéře ztratila s Polkou Linetteovou set, přesto stačila nadělit kanára a po obratu postoupit do druhého kola. Jiří Veselý na challengeru v německém Heilbronnu nepotvrdil roli nasazené jedničky, když v prvním kole prohrál s domácím Oscarem Ottem ve dvou tiebreacích.

Kvitová v Římě po obratu postupuje
Petra Kvitová (10.) postoupila na turnaji WTA 1000 v Římě do druhého kola. Nasazená jedenáctka nezačala v italské metropoli dobře, když v souboji s Polkou Magdou Linetteovou (46.) vůbec poprvé ztratila set a musela zápas otáčet. Od druhého dějství se ale obraz hry diametrálně změnil. Dvojnásobná wimbledonská šampionka se postupně dostala do tempa a zpřesnila své údery, navíc jí fungoval čím dál více i servis. Výsledkem už byly jen dvě ztracené hry a triumf 1:6, 6:0 a 6:2.

Další soupeřkou jednatřicetileté Češky bude buď Američanka McHaleová (94.), nebo Ruska Zvonarevová (113.). Obě se do hlavní soutěže prodraly skrze kvalifikaci.

Hradecká v deblu postupuje
Lucie Hradecká a Němka Laura Siegemundová přehrály v prvním kole turnaje WTA v Římě japonsko-kazašskou dvojici Makoto Ninomijaová, Jaroslava Švedovová za hodinu a 53 minut 6:4, 5:7 a 10:7.

Česko-německé duo si v rozhodujícím supertiebreaku vypracovalo luxusní vedení 8:3, respektive 9:5. Navzdory dílčímu zaváhání v závěru už náskok udrželo.

Vondroušová s Mladenovicovou začaly vítězně
Markéta Vondroušová spojila na turnaji v Římě síly s bývalou světovou jedničkou ve čtyřhře Kristinou Mladenovicovou z Francie. Obě jmenované zahájily deblovou spolupráci výhrou dvakrát 6:4 nad finalistkami posledního Roland Garros Chilankou Guarachiovou a Američankou Krawczykovou.

Veselý se vrátil porážkou
Jiří Veselý (73.) se po měsíční pauze objevil na okruhu, vítězný návrat ale neoslavil. Sedmadvacetiletý český tenista prohrál v prvním kole challengeru v německém Heilbronnu s domácím Oscarem Ottem (153.) po hodině a 52 minutách 6:7(2) a 6:7(3).

Veselý na turnaji plnil roli nasazené jedničky, finálovou účast z roku 2018 však nezopakuje. Otte potvrdil dobrou formu, kterou si přivezl z challengeru v Praze (na Štvanici prohrál až ve finále s Tallonem Griekspoorem).

Internazionali BNL D´Italia, Řím (ženy, ITA, 1 835 490 USD, antuka)
Magda Linetteová (POL, 46.) – PETRA KVITOVÁ (10.) 6:1, 0:6, 2:6

Guarachiová (CHI), Krawczyková (USA) – Mladenovicová (FRA), VONDROUŠOVÁ 4:6, 4:6
Ninomijaová (JPN), Švedovová (KAZ) – HRADECKÁ, Siegemundová (GER) 4:6, 7:5, 7:10