Denní menu, 4.5.2021: Muchová v Madridu vyřadila Sakkariovou a zahraje si čtvrtfinále

Karolína Muchová na Mutua Madrid Open navázala na vítězství nad Naomi Ósakaovou, tentokrát ve večerním osmifinále zdolala Marii Sakkariovou 6:0, 6:7(9), 7:5. Duo Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková na stejném podniku zvítězilo ve druhém kole čtyřhry, kde naopak neuspěla Renata Voráčová po boku Japonky Nao Hibinové. Tereza Martincová dohrála už v prvním kole na turnaji kategorie WTA 125 v Saint-Malo. Na Štvanici pokračoval mužský challenger a ženská akce ITF s dotací 25 tisíc dolarů.

Muchová udolala Sakkariovou a vybojovala čtvrtfinále
Téměř půlnoční výhra bude chutnat hodně sladce! Karolína Muchová (20.) má za sebou úspěšný osmifinálový zápas na prestižním turnaji v Madridu. Česká tenistka v duelu o čtvrtfinále porazila poslední nasazenou hráčku dvouhry Marii Sakkariovou (19.) 6:0, 6:7(9), 7:5. Muchová navíc poprvé v hlavní soutěži WTA udělila nepopulárního kanára. Mezi osmi nejlepšími tenistkami turnaje vyzve přemožitelku Karolíny Plíškové ze druhého kola Anastasii Pavljučenkovovou.

Krejčíková se Siniakovou po boji postupují
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková zahájily své deblové tažení na Mutua Madrid Open vítězstvím 3:6, 6:2 a 10:8 nad americkým párem Madison Keysová, Jessica Pegulaová. České tenistky, jež měly v prvním kole volný los, v supertiebreaku dohnaly manko 2:5. Ve čtvrtfinále změří síly s čínským duem I-fan Sü, Šuaj Čang.

Voráčová v deblu končí
Renata Voráčová a Japonka Nao Hibinová podlehly ve druhém kole Mutua Madrid Open švýcarské dvojici Belinda Bencicová, Jil Teichmannová 3:6 a 5:7. Česko-japonská dvojice odvrátila ve druhém setu za stavu 4:5 hned tři mečboly na returnu, posléze však znovu ztratila servis a utkání už podruhé na returnu nezachránila. Švýcarky využily celkově až svůj sedmý mečbol.

Martincová v Saint-Malo nezvládla úvodní duel
Tereza Martincová (95.) se tento týden představila na turnaji kategorie WTA 125 ve francouzském Saint-Malo. Česká tenistka tam prohrála už v prvním kole se Slovinkou Tamarou Zidanšekovou (80.) po setech 7:6(1), 2:6 a 1:6. Bitva o postup do osmifinále mezi členkami Top 100 trvala dvě hodiny a sedm minut.

Kopřiva vydřel výhru nad Marčenkem
Vít Kopřiva (270.) na I.ČLTK Prague Open navázal na úspěšnou kvalifikaci, když v prvním kole hlavní soutěže porazil zkušeného Ukrajince Ilju Marčenka (162.) 6:2, 6:7(4) a 7:6(6).

Urputná bitva se natáhla na tři hodiny a pět minut. Český tenista mohl ukončit duel už ve druhém setu, za stavu 5:4 ale ztratil podání. V rozhodující sadě to byl naopak Marčenko, kdo podával dokonce dvakrát na výhru v utkání. Kopřiva ale vydřel tiebreak, v němž využil svůj druhý mečbol. Jeho soupeřem v osmifinále bude Němec Yannick Maden (203.).

Kolář na úspěšnou kvalifikaci nenavázal
Kvalifikant Zdeněk Kolář (225.) prohrál v prvním kole antukového challengeru na Štvanici s turnajovou osmičkou Sumitem Nagalem (140.) za hodinu a 25 minut 2:6 a 4:6. Český tenista ve druhé sadě nevyužil vedení 4:3 na gemy s brejkem.

Paulson na Martina nestačil
Držitel divoké karty Andrew Paulson (699.) prohrál v prvním kole I.ČLTK Prague Open s turnajovou trojkou Andrejem Martinem (109.) za hodinu a 12 minut dvakrát 3:6. Slovenský favorit v duelu odvrátil čtyři z pěti brejkbolů, sám využil hned čtyři příležitosti na returnu. Jeho soupeřem v osmifinále bude další domácí divoká karta Michael Vrbenský (318.).

Rosol proti Griekspoorovi neuspěl
Lukáš Rosol (185.) končí na štvanickém challengeru už v prvním kole, když prohrál s Nizozemcem Tallonem Griekspoorem (143.) za 68 minut 3:6 a 0:6. Český tenista vystoupil do utkání velmi dobře, když vedl 3:0 na gemy. Posléze už ale zcela dominoval Griekspoor.

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 2 549 105 EUR, antuka)
Maria Sakkariová (GRE, 19.) [16] – KAROLÍNA MUCHOVÁ (20.) 0:6, 7:6(9), 5:7

2. kolo čtyřhry
Bencicová, Teichmannová (obě SUI) – Hibinová (JPN), VORÁČOVÁ 6:3, 7:5
Keysová, Pegulaová (obě USA) – SINIAKOVÁ, KREJČÍKOVÁ [2] 6:3, 2:6, 8:10

L'Open 35 de Saint-Malo (ženy, FRA, 115 000 USD, antuka)
Tamara Zidanšeková (SLO, 80.) [4] – TEREZA MARTINCOVÁ (95.) 6:7(1), 6:2, 6:1

I.ČLTK Prague Open 2021 by Moneta Money Bank (muži, CZE, 44 820 EUR, antuka)
LUKÁŠ ROSOL (185.) – Tallon Griekspoor (NED, 143.) 3:6, 0:6
ZDENĚK KOLÁŘ (225.) [Q] – Sumit Nagal (IND, 140.) [8] 2:6, 4:6
ANDREW PAULSON (699.) [WC] – Andrej Martin (SVK, 109.) [3] 3:6, 3:6
VÍT KOPŘIVA (270.) [Q] – Ilja Marčenko (UKR, 162.) 6:2, 6:7(4), 7:6(6)

Více se turnaji věnujeme v samostatném článku.

I.ČLTK Prague Open 2021 by Moneta Money Bank (ženy, CZE, 25 000 USD, antuka)
Julia Grabherová (AUT, 197.) [8] – LINDA NOSKOVÁ (677.) [WC] 6:7(3), 6:1, 6:0
JOHANA MARKOVÁ (392.) [Q] – Karman Kaur Thandiová (IND, 618.) 5:7, 7:6(6), 3:6

T. Mordergerová, Y. Mordergerová (obě GER) [4] – LABOUTKOVÁ, ZARYCKÁ 6:4, 3:6, 10:6
NOSKOVÁ, TOMANOVÁ – Škamlová (SVK), SMITKOVÁ 5:7, 4:6

ASC BMW $25,000 Women's World Tennis Tour, Naples (ženy, USA, 25 000 USD, antuka)
ANNA SISKOVÁ (491.) – Anastasia Sysojevová (RUS, 892.) 6:1, 6:2

Lapková (BLR), MALEČKOVÁ [4] – Aneyová (USA), SISKOVÁ 6:7(7), 6:3, 10:7

Egypt ITF World Tennis Tour, Káhira (muži, EGY, 15 000 USD, antuka)
Volodymyr Užilovskij (UKR, 1216.) – VICTOR SKLENKA (-) 6:1, 6:0

In Memory of Jack Baron, Ramat ha-Šaron (muži, ISR, 15 000 USD, tvrdý povrch)
PALÁN, Salton (RSA) – Cozbinov (MDA), Devjatjarov (UKR) [3] 2:6, 6:4, 10:8