Kvitová zvládla třísetovou bitvu a zahraje si v Madridu čtvrtfinále!

- Michal Hladký

Petra Kvitová (12.) svůj premiérový zápas proti Rusce Veronice Kuděrmetovové (28.) zvládla. Jednatřicetiletá Češka v osmifinále turnaje Mutua Madrid Open zvítězila za dvě hodiny po setech 6:3, 4:6 a 6:4.

Petra Kvitová do vůbec prvního vzájemného zápasu s Ruskou Veronikou Kuděrmetovovou vlétla s obrovským nasazením. Na kurtu dominovala, rychle si utvořila náskok 3:0. Následně se hra trochu vyrovnala, Češka si ale vedení pohlídala a po půlhodině zvítězila 6:3.

I ve druhé sadě byla česká lvice aktivnější. Jenže více chybovala, což se jí vymstilo hlavně v koncovce setu. Kvitová vedla 40:15 na returnu za stavu 4:4, od té doby ovšem získala jen jeden fiftýn a set prohrála výsledkem 4:6.

Závěrečná sada byla velkou bitvou. Naštěstí se Kvitová mohla opřít o svůj kvalitní první servis, vždyť v 81 % případů, kdy ho usměrnila do kurtu, následnou výměnu ovládla.

Rozhodující moment však přišel už ve třetím gemu, když Kuděrmetovová ztratila podání. Nasazená devítka toho využila, soupeřce ve zbytku setu nabídla sice dva brejkboly, nicméně všechny odvrátila.

Po sadách 6:3, 4:6 a 6:4 se tedy Kvitová mohla radovat z postupu mezi nejlepší osmičku turnaje kategorie WTA 1000 v Madridu, ve které narazí na lepší tenistku ze dvojice Bartyová (1.), Šwiateková (17.).

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 2 549 105 EUR, antuka)
PETRA KVITOVÁ (12.) [9] – Veronika Kuděrmetovová (RUS, 28.) 6:3, 4:6, 6:4