Denní menu, 3.5.2021: Kvitová v Madridu postoupila do čtvrtfinále!

Petra Kvitová byla jedinou českou zástupkyní v pondělním programu prestižního Mutua Madrid Open. Trojnásobná šampionka z madridské antuky vyzvala v osmifinále Rusku Veroniku Kuděrmetovovou, kterou ve třech setech porazila. Na pražské Štvanici pokračoval turnaj I.ČLTK Prague Open by Moneta Money Bank. Jiří Lehečka vstoupil do hlavní soutěže výhrou, úvodní zápas turnaje má úspěšně za sebou i Michael Vrbenský. Vít Kopřiva zvládl finálové kolo kvalifikace, totéž se podařilo také Zdeňku Kolářovi. Z Češek dnes v Praze svůj zápas dotáhla do vítězného konce jen Johana Marková.

Kvitová si v Madridu zahraje čtvrtfinále
Petra Kvitová (12.) svůj premiérový zápas proti Rusce Veronice Kuděrmetovové (28.) zvládla. Jednatřicetiletá Češka v osmifinále turnaje Mutua Madrid Open zvítězila za dvě hodiny po setech 6:3, 4:6 a 6:4.

Česká hráčka zvládla první sadu za necelých třicet minut, nicméně ta druhá přinesla o poznání vyrovnanější podívanou. Petra Kvitová ovšem předvedla v závěru setu zkrat. Přišla o vedení 4:4 a 40:15, načež prohrála poměrem 4:6. Kuděrmetovová se tak dostala do herní pohody, sama měla ve třetím setu jako první brejkbol. Ten ovšem nevyužila a Petra Kvitová jediným brejkem této sady dovedla zápas do vítězného konce.

Více se zápasu věnujeme v samostatném článku

Lehečka odvrátil tři mečboly
Jiří Lehečka (294.) postoupil do osmifinále pražského challengeru. Český tenista v prvním kole turnaje udolal Rusa Romana Safjullina (179.), a to za dvě hodiny a čtyřiadvacet minut po setech 4:6, 6:3 a 7:6(4).

Český hráč se zaskvěl za stavu 5:6 ve třetí sadě, když na svém servisu odvrátil hned tři mečboly soupeře. Následný tiebreak už měl ve své režii, když si utvořil vedení 6:3. První šanci na ukončení zápasu promarnil, další výměnu ale Lehečka urval na svou stranu a připsal si cenné vítězství.

„Můj výkon nebyl ideální, zápas jsem vybojoval. Herně jsem se trápil, špatně jsem servíroval. Jsem hrozně rád, že se mi to povedlo dotáhnout do vítězného konce,“ nechal se slyšet Lehečka.

Kolář ztratil pouze dva gemy
Zdeněk Kolář (225.) postoupil bez větších problémů do hlavní soutěže I.ČLTK Prague Open by Moneta Money Bank. Ve finále kvalifikace deklasoval Němce Matthiase Bachingera (243.), a to výsledkem 6:1 a 6:1. Český tenista skvěle podával, za necelou hodinu hry nabídl soupeři jen jeden brejkbol. Ani ten ovšem Bachinger nevyužil.

„Ze začátku to bylo vyrovnané utkání. Určitě je pozitivní, že jsem v kvalifikaci neztratil ani gem. Potěší to, ale zítra to bude o něčem jiném,“ zmínil se po výhře.

Kopřiva vydřel účast v hlavní soutěži
Vít Kopřiva (270.) rozšíří řady českých tenistů v hlavní soutěži I.ČLTK Prague Open by Moneta Money Bank. Třiadvacetiletý tenista udolal ve finále kvalifikace štvanického challengeru Rakušana Jurije Rodionova (139.) po bezmála dvou hodinách boje 6:1, 1:6 a 6:3. Kopřiva si připsal klíčový brejk v osmé hře třetího setu. Duel následně dopodával, přičemž využil třetí mečbol.

„Je to určitě úspěch. Já kvalifikaci neberu tak, že bych se měl nějak kvalifikovat, ale chci hrát co nejvíce a co nejlépe. Teď se mi podařilo na challengerech projít třikrát do hlavních soutěží a věřím, že to půjde ještě dál,“ řekl po svém postupu.

Vrbenský postoupil do osmifinále
Michael Vrbenský (318.) si zahraje na turnaji I.ČLTK Prague Open by Moneta Money Bank osmifinále. Český tenista v prvním kole přehrál Rakušana Sebastiana Ofnera (171.), když v roli mírného outsidera neztratil ani set. Vrbenský za hodinu a půl zvítězil 7:6(4), 6:3, díky čemuž vyrovnal své letošní challengerové maximum.

„Je to pro mě důležitý zápas, vyhraný na challengeru po dlouhé době. A také chci poděkovat Českému tenisovému svazu, že mi dali šanci tady hrát,“ dodal Vrbenský.

Mutua Madrid Open (ženy, ESP, 2 549 105 EUR, antuka)
PETRA KVITOVÁ (12.) [9] – Veronika Kuděrmetovová (RUS, 28.) 6:3, 4:6, 6:4

I.ČLTK Prague Open 2021 by Moneta Money Bank (muži, CZE, 44 820 EUR, antuka)
Jurij Rodionov (AUT, 139.) – VÍT KOPŘIVA (270.) 1:6, 6:1, 3:6
ZDENĚK KOLÁŘ (225.) – Matthias Bachinger (GER, 243.) 6:1, 6:1

JIŘÍ LEHEČKA (294.) [WC] – Roman Safjullin (RUS, 179.) 4:6, 6:3, 7:6(4)
MICHAEL VRBENSKÝ (318.) [WC] – Sebastian Ofner (AUT, 171.) 7:6(4), 6:3