Ostra Group Open: Lehečka na úvod dominoval, Rikl a Kolář neuspěli

Během úterního programu se na Ostra Group Open 2021 by Moneta představili tři čeští singlisté. Jiří Lehečka na ostravské antuce dominoval v utkání proti Constantu Lestiennemu. Patrik Rikl prohrál ve dvou setech se zkušeným Sergijem Stachovským. V úvodním kole skončil také Zdeněk Kolář, který nestačil na Tomase Martina Etcheverryho. Deblová soutěž nabídla české derby, v němž Andrew Paulson a Patrik Rikl přehráli dvojici Vít Kopřiva, Dalibor Svrčina.

Kolář v Ostravě nezvládl úvodní kolo
Hned první kolo znamená konečnou pro Zdeňka Koláře (225.) na antukovém challengeru v Ostravě. Finalista z roku 2016 prohrál s Argentincem Tomasem Martinem Etcheverrym (232.) po dvou hodinách a 10 minutách 6:1, 4:6 a 2:6.

Čtyřiadvacetiletý Kolář přitom utkání rozehrál výborně, když vedl už 4:2 ve druhém setu. Pak ale následovala klíčová pasáž, během níž získal Etcheverry sedm her v řadě. K postupu si pomohl šesti esy.

Lehečka na úvod ztratil pouze dva gemy
Jiří Lehečka (299.) vstoupil do ostravského challengeru parádním způsobem, když v prvním kole přehrál Francouze Constanta Lestienneho (226.) za pouhých 50 minut 6:2 a 6:0.

Devatenáctiletý český tenista získal od stavu 1:2 hned jedenáct gemů v řadě. Dalším soupeřem držitele divoké karty bude Francouz Benjamin Bonzi (126.), jenž plní roli nasazené trojky.

Rikl na Stachovského nestačil
Držitel divoké karty Patrik Rikl (648.) prohrál v prvním kole antukového Ostra Group Open s favorizovaným Sergijem Stachovským (212.) 4:6 a 2:6. Duel trval hodinu a 13 minut.

Zkušený ukrajinský tenista předvedl velmi jistý výkon na servisu – zaznamenal osm es a odvrátil všechny čtyři brejkboly českého hráče. Sám využil tři z devíti příležitostí na returnu.

Paulson a Rikl ovládli české derby
Andrew Paulson a Patrik Rikl porazili v úvodním kole čtyřhry na ostravském challengeru další české duo Vít Kopřiva, Dalibor Svrčina 6:4 a 6:3. Paulson a Rikl ve druhé sadě rychle dohnali manko brejku a po 68 minutách hry nakonec využili třetí mečbol.

Constant Lestienne (FRA, 226.) – JIŘÍ LEHEČKA (299.) [WC] 2:6, 0:6
Denis Istomin (UZB, 205.) – Lukáš Lacko (SVK, 206.) 0:6, 6:1, 6:4
Brayden Schnur (CAN, 222.) – Marcelo Tomas Barrios Vera (CHI, 240.) 6:2, 1:6, 6:1
PATRIK RIKL (648.) [WC] – Sergij Stachovskij (UKR, 212.) 4:6, 2:6
Peter Polansky (CAN, 243.) – Lukáš Klein (SVK, 269.) [Q] 3:6, 5:7
Roman Safjullin (RUS, 181.) – Benjamin Bonzi (FRA, 126.) [3] 2:6, 1:6
Alex Molčan (SVK, 276.) [Q] – Thiago Seyboth Wild (BRA, 124.) [2] 6:1, 6:4
Robin Haase (NED, 203.) – Alejandro Tabilo (CHI, 161.) [7] 2:6, 6:4, 4:6
Marc Polmans (AUS, 148.) [5] – Blaž Kavčič (SLO, 218.) 6:3, 6:3
Gregoire Barrere (FRA, 119.) [1] – Oscar Otte (GER, 162.) [Q] 7:6(9), 7:5
ZDENĚK KOLÁŘ (225.) – Tomas Martin Etcheverry (ARG, 232.) 6:1, 4:6, 2:6