Denní menu, 26.4.2021: Tři Češi se představili v Ostravě, Poljak uspěl v Ekvádoru

Lukáš Rosol ukončil sérii porážek a postoupil po obratu do osmifinále challengeru v Ostravě. Osmnáctiletý Martin Krumich naopak podlehl favorizovanému Argentinci Baezovi. Finále kvalifikace okusil v Komenského sadech Adam Pavlásek, s nejvýše nasazeným Němcem Ottem ale prohrál ve dvou sadách. Po dvoudenní celostátní karanténě v Ekvádoru, během níž nemohli účastníci challengeru ve městě Salinas opustit hotelové pokoje, vstoupili do odložené kvalifikace David Poljak s Markem Gengelem. Zatímco Poljak postoupil do finále kvalifikace, Gengel své utkání bude dohrávat v úterý.

Rosol otočil souboj se Safwatem
Úspěšný vstup do turnaje v Ostravě má za sebou Lukáš Rosol (185.), který v těžkém souboji s nasazenou osmičkou Mohamedem Safwatem (164.) předvedl obrat ve třetím setu a prošel do osmifinále. V dramatické koncovce zápasu sice Rosol prohrával 3:5, ale zachránil se rebrejkem v devátém gemu, nakopl se k obratu a šňůrou čtyř her v řadě dotáhl duel do vítězného konce.

Krumich končí v Ostravě v 1. kole
Martin Krumich (989.) své premiérové vítězství v hlavní soutěži challengeru v Ostravě nezaznamenal. Držitel divoké karty podlehl při své letošní antukové premiéře v úvodním kole argentinskému favoritovi Sebastianu Baezovi (220.) za hodinu a 7 minut dvakrát 2:6.

Ostra Group Open 2021 by Moneta (muži, CZE, 44 820 EUR, antuka)
Sebastian Baez (ARG, 220.) – MARTIN KRUMICH (989.) 6:2, 6:2
LUKÁŠ ROSOL (185.) – Mohamed Safwat (EGY, 164.) 6:7(4), 6:2, 7:5

Oscar Otte (GER, 162.) – ADAM PAVLÁSEK (452.) 6:2, 6:4