Denní menu, 24.4.2021: Kopřiva v semifinále neuspěl, dočká se však kariérního maxima

Vít Kopřiva zvládl na turnaji v Římě čtvrtfinálovou dohrávku s Italem Lorenzem Giustinem, posléze však podlehl v semifinále domácímu držiteli divoké karty Andreovi Pellegrinovi ve třech setech. V tuniském Monastiru se uskutečnilo české derby. Po obratu nad krajankou Lindou Noskovou si o druhý letošní titul zahraje Monika Kilnarová.

Kopřiva neuspěl v římském semifinále
Vít Kopřiva (287.) na antuce v Římě premiérové challengerové finále nevybojoval. V souboji s žebříčkovým sousedem Andreou Pellegrinem (288.) vyhrál český kvalifikant první set, poté ale začal produkovat až příliš velké množství nevynucených chyb a uhrál ve zbylém průběhu utkání už jen dva gemy. Třiadvacetiletý Čech prohrál s domácím držitelem divoké karty 6:3, 1:6 a 1:6.

Kopřiva se díky kvalitnímu turnajovému výsledku v pondělí posune na své nové žebříčkové maximum, kterým by mělo být 274. místo.

Kopřiva zvládl dohrávku a zahraje si o první challengerové finále
Vít Kopřiva (287.) si na antukovém challengeru v italském Římě zahraje o první finále! Český tenista, který do hlavní soutěže pronikl z kvalifikace, zvládl sobotní čtvrtfinálovou dohrávku s Italem Lorenzem Giustinem (179.), kterého po obratu porazil 1:6, 7:5 a 6:3.

Duel v pátek na začátku třetího setu přerušil déšť s krupobitím, o postupujícím se tak rozhodlo až dnes. Kopřiva nezačal dobře, když ihned ztratil servis a rychle prohrával 0:2. Následně ale třemi gemy v řadě skóre otočil a za stavu 4:3 vzal soupeři servis podruhé.

Kilnarová otočila semifinále s Noskovou
České semifinále v tuniském Monastiru zvládla lépe Monika Kilnarová (494.) Turnajová čtyřka otočila dvouhodinovou bitvu s krajankou Lindou Noskovou (693.) a po výhře 3:6, 6:3 a 6:4 si na akci s dotací 15 tisíc amerických dolarů zahraje o druhý letošní titul.