Denní menu, 23.4.2021: Kvitová, Plíšková i Siniaková končí ve čtvrtfinále na turnajích WTA

Hned tři české tenistky absolvovaly během pátku čtvrtfinále na okruhu WTA. Karolína Plíšková ztratila ve Stuttgartu nadějně rozehraný zápas s australskou světovou jedničku Ashleigh Bartyovou, Petra Kvitová zase nevyužila dva mečboly proti nasazené pětce Elině Svitolinové z Ukrajiny. O skalp nejvýše nasazené Belgičanky Elise Mertensové v Istanbulu neúspěšně usilovala Kateřina Siniaková. Na challengeru v Římě bylo čtvrtfinále Víta Kopřivy a Lorenza Giustina přerušeno za stavu 1:1 na sety a bude se dohrávat v sobotu.

Plíšková dohrála ve čtvrtfinále, proti Bartyové nedopodávala
Karolína Plíšková (9.) má za sebou povedený, avšak nakonec neúspěšný, zápas se světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou. Australskou hráčku v mnoha pasážích utkání přehrávala, v rozhodující sadě vedla dokonce 5:3, ale duel se jí nepovedlo dopodávat. V koncovce střetnutí Bartyová dokázala předvést udržující hru, nechala Plíškovou kazit a postoupila po výsledku 2:6, 6:1, 7:5.

Více se utkání věnujeme zde.

Kvitová nevyužila mečboly a ve Stuttgartu končí
Skvěle rozehraný zápas ve čtvrtfinále v německém Stuttgartu nedokázala Petra Kvitová (10.) dotáhnout do vítězného konce. Ve druhém setu souboje s Elinou Svitolinovou (5.) si česká tenistka vypracovala dva mečboly, ani jeden ovšem nevyužila a zápas nakonec prohrála 7:6(4), 5:7, 2:6.

Siniaková na nasazenou jedničku nestačila
Kateřina Siniaková (69.) měla ve svém prvním čtvrtfinále v sezoně hodně těžký úkol. Vyzrát na nasazenou jedničku Elise Mertensovou. V náročném souboji se české hráčce sice povedlo vybojovat například vedení 4:1 v prvním setu či odvrátit čtyři setboly v setu prvním, ale nakonec s belgickou favoritkou prohrála po 96 minutách hry 4:6, 4:6.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (ženy, GER, 565 530 USD, antuka – hala)
Ashleigh Bartyová (AUS, 1.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (9.) 2:6, 6:1, 7:5
Elina Svitolinová (UKR, 5.) – PETRA KVITOVÁ (10.) 6:7(4), 7:5, 6:2

TEB BNP Paribas Tennis Championship, Istanbul (ženy, TUR, 235 238 USD, antuka)
Elise Mertensová (BEL, 17.) – KATEŘINA SINIAKOVÁ (69.) 6:4, 6:4