Denní menu, 20.4.2021: Kvitová začala vítězně! Odvrátila brejkboly a vyřadila finalistku Australian Open

Karolína Muchová svůj první start od semifinále Australian Open ve vítězství neproměnila. Česká tenistka, která se během zápasu potýkala se zdravotními potížemi, podlehla ve Stuttgartu Jekatěrině Alexandrovové ve třech setech. Na stejném turnaji se ve večerních hodinách představila ještě Petra Kvitová proti Jennifer Bradyové, kterou porazila 6:4, 6:3. Barbora Krejčíková v Istanbulu otočila nepříznivě vyvíjející se duel.

Kvitová si poradila s Bradyovou
Petra Kvitová (10.) úspěšně vstoupila do antukového turnaje ve Stuttgartu. Sedmá nasazená tenistka v úvodním kole porazila finalistku letošního Australian Open Jennifer Bradyovou (14.) 6:4, 6:3.

Kvitová v úvodním setu čelila třem brejkbolům, všechny odvrátila. V desátém gemu si naopak vypracovala svůj první, který zužitkovala. České hráčce se ve druhé sadě podařilo urvat velmi dlouhý čtvrtý gem při podání soupeřky. Za stavu 5:2 na returnu dvě šance nevyužila, následně zápas už dopodávala. Petru Kvitovou v následujícím kole čeká Maria Sakkariová (19.).

Krejčíková dokonala obrat kanárem
Barbora Krejčíková (42.) také posedmé v letošním roce zvládla přejít přes první kolo dvouhry. Na turnaji v Istanbulu otočila zápas s domácí tenistkou startující na divokou kartu Caglou Buyukakcayovou (177.), kterou přehrála 6:7(8), 6:2, 6:0.

Krejčíková v úvodním setu vytvořila pět dvojchyb. I když stáhla ztrátu 1:4 a za stavu 4:5 odvrátila čtyři setboly soupeřky, tak první set prohrála ve zkrácené hře. Pětadvacetileté tenistce však vyšel nástup do druhé sady, rychle vedla 4:0. Následně sice přišla o servis a také další gem, od stavu 6:7, 4:2 však získala zbývajících osm gemů zápasu. Češka se v zápase o čtvrtfinále může těšit na Anu Bogdanovou (102.).

Muchová po boji podlehla Alexandrovové
Karolína Muchová (22.) své první soutěžní vystoupení po více než dvouměsíční zápasové pauze nezvládla. Na kryté antuce v německém Stuttgartu (WTA 500) sice začala semifinalistka letošního Australian Open proti ruské dvojce Jekatěrině Alexandrovové (34.) dobře, když získala úvodní sadu, nakonec ale prohrála po dvou hodinách a 17 minutách 6:4, 2:6 a 3:6.

Obě hráčky si v utkání odbyly svou sezónní premiéru na antuce. Muchová se ve druhé polovině duelu potýkala s bolestmi zad, po druhém setu si dokonce vyžádala pauzu na ošetření. Alexandrovová se v dalším kole střetne se Švýcarkou Belindou Bencicovou (12.), která plní roli nasazené osmičky.

Gengel nestačil na dalšího kvalifikanta
Marek Gengel (435.) na turnaji v ekvádorském Salinasu vypadl v úvodním kole dvouhry. Úspěšný hráč z kvalifikace v utkání o osmifinále vyzval dalšího kvalifikanta Taka Khunna Wanga (576.), s nímž však prohrál 2:6, 3:6. Gengel v úvodním setu neudržel vedení 2:1 s brejkem, ve druhé sadě dvakrát stáhl manko jednoho brejku. Za stavu 3:4 si však potřetí v dějství neudržel podání a vypadl.

Kopřiva se v Římě kvalifikoval
Vít Kopřiva (287.) zvládl odložené finále kvalifikace na antukovém challengeru v Římě, když porazil Rusa Alexeje Vatutina (267.) za hodinu a 38 minut 6:2 a 7:6(3). Český tenista, jenž využil čtyři z jedenácti brejkbolů, by se měl ještě dnes představit v prvním kole hlavní soutěže.

Porsche Tennis Grand Prix, Stuttgart (ženy, GER, 565 530 USD, antuka – hala)
Jekatěrina Alexandrovová (RUS, 34.) – KAROLÍNA MUCHOVÁ (22.) 4:6, 6:2, 6:3
Jennifer Bradyová (USA, 14.) – PETRA KVITOVÁ (10.) [7] 4:6, 3:6

TEB BNP Paribas Tennis Championship, Istanbul (ženy, TUR, 235 238 USD, antuka)
Cagla Buyukakcayová (TUR, 177.) [WC] – BARBORA KREJČÍKOVÁ (42.) [5] 7:6(8), 2:6, 0:6

Řím 1 (muži, ITA, 44 820 EUR, antuka)
Alexej Vatutin (RUS, 267.) – VÍT KOPŘIVA (287.) 2:6, 6:7(3)

VÍT KOPŘIVA (287.) [Q] – Hugo Dellien (BOL, 125.) [2] 7:6(4), 3:1 přerušeno pro déšť

Salinas 1 (muži, ECU, 52 080 USD, tvrdý povrch)
MAREK GENGEL (435.) [Q] – Tak Khunn Wang (FRA, 576.) [Q] 2:6, 3:6

M15 Antalya (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
Michel Vernier (CHI, 769.) – DANIEL SINIAKOV (1584.) 0:6, 7:6(5), 4:10