Denní menu, 18.4.2021: Bartůňková odvrátila čtyři mečboly. Velký obrat však nepředvedla

Patnáctiletá Nikola Bartůňková na turnaji WTA v Istanbulu vybojovala třetí set, premiérově však z kvalifikace do hlavní soutěže neprošla. Vít Kopřiva uspěl v úvodním kole kvalifikace antukového challengeru v Římě. Monika Kilnarová nezvládla semifinále akce ITF v Monastiru.

Bartůňkové nepomohly ani odvrácené mečboly
Nikola Bartůňková (-) si na svoji první úspěšnou kvalifikaci v kategorii WTA musí ještě počkat. Patnáctiletá talentovaná tenistka ve finále prohrála s favorizovanou Anastasií Gasanovovou (181.) 4:6, 7:5, 3:6.

Bartůňková do zápasu vstoupila skvěle, vedla 2:0, poté ale soupeřka získala pět gemů za sebou. Ve druhé sadě byla mladá Češka dvakrát dva gemy pozadu, za stavu 3:5 při vlastním podání dokonce odvrátila mečbol. Posléze ale získala zbývající hry sady, zásluhou čehož tak vybojovala poslední set. I když na začátku vymazala brejk soupeřky, tak v pátém a sedmém gemu znovu přišla o servis, což už bylo klíčové. Za stavu 2:5 sice na returnu odvrátila další tři mečboly protihráčky a snížila, na velký obrat to ale nakonec nestačilo.

Kopřiva proletěl do finále kvalifikace
Vít Kopřiva (289.) se na challengerovém turnaji v Římě představí ve finále kvalifikace. Český tenista si vyšlápl na pátého nasazeného hráče kvalifikace, kterým byl Tung-Lin Wu (250.), 6:2, 6:1. Kopřiva během zápasu, který byl ve druhém setu kvůli dešti přerušený, pouze jednou ztratil podání, na returnu uspěl hned šestkrát.

Kilnarová v Monastiru nezvládla semifinále
Monika Kilnarová (492.) podlehla v semifinále turnaje ITF v Monastiru Švýcarce Joanne Zugerové (529.) za hodinu a 22 minut po setech 1:6 a 5:7. Česká tenistka ve druhém setu nevyužila vedení 4:1 na gemy.

TEB BNP Paribas Tennis Championship, Istanbul (ženy, TUR, 235 238 USD, antuka)
NIKOLA BARTŮŇKOVÁ (-) – Anastasia Gasanovová (RUS, 181.) 4:6, 7:5, 3:6