Denní menu, 13.4.2021: L. Fruhvirtová slaví první výhru na turnaji WTA! Martincová skrečovala

Linda Fruhvirtová zaznamenala svou premiérovou výhru na turnaji WTA, když proti ní v Charlestonu v závěru vyrovnaného duelu skrečovala Alizé Cornetová. Tereza Martincová tamtéž skrečovala zápas úvodního kola proti Emmě Navarrové. Zdeněk Kolář vstoupil do hlavní soutěže antukového challengeru ve Splitu vítězně, naopak Lukáš Rosol v Chorvatsku končí.

L. Fruhvirtová poprvé vyhrála na turnaji WTA!
Patnáctiletá Linda Fruhvirtová (499.) dosáhla na akci WTA v americkém Charlestonu na velký kariérní milník! Patnáctiletá Češka sehrála v prvním kole vyrovnanou bitvu s nasazenou čtyřkou Alizé Cornetovou (59.), jež nakonec duel za stavu 6:2, 6:7(7), 4:4 a 40:30 z pohledu servírující Fruhvirtové kvůli zranění skrečovala.

Bitva se natáhla na dvě hodiny a 43 minut, obě tenistky si během ní vyžádaly pauzu na ošetření. Talentovaná Češka, která startuje v Charlestonu na divokou kartu, nevyužila v tiebreaku druhé sady jeden mečbol.

Fruhvirtová se díky postupu do osmifinále a zisku 30 bodů posunula v tzv. „živém žebříčku“ ze 499. na 414. místo. Její další soupeřkou bude americká divoká karta Emma Navarrová (404.), proti níž v prvním kole skrečovala Tereza Martincová (96.).

Utkání se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Martincová ve druhém setu skrečovala
Tereza Martincová (96.) končí na turnaji WTA v americkém Charlestonu už v prvním kole. Češka byla nucena skrečovat utkání proti domácí divoké kartě Emmě Navarrové (404.), a to po hodině a šestnácti minutách a za stavu 3:6, 2:3 a 0:30. Na vině by mělo podle všeho být zranění pravého chodidla, které si Martincová nechala po třetím gemu druhé sady ošetřit.

Rosol ve Splitu dohrál
Lukáš Rosol (185.) končí v rámci singlového pavouka antukového challengeru ve Splitu už v prvním kole. Nad síly českého tenisty byl Polák Kacper Žuk (212.), jenž zvítězil za hodinu a třiadvacet minut po sadách 6:4 a 7:6(4). Rosol nebyl ve druhém setu daleko od srovnání, v tiebreaku vedl dokonce 3:2. Jenže za stavu 4:4 ztratil servis, na což už nedokázal odpovědět.

Kolář ztratil pouze čtyři gemy
Zdeněk Kolář (225.) vstoupil v chorvatském Splitu po dvou jasných výhrách v kvalifikaci vítězně i do hlavní soutěže. V jejím úvodním kole nedal šanci Marcu Polmansovi (149.), kterého porazil za 68 minut dvakrát 6:2.

Český tenista nenabídl turnajové dvojce za celý zápas ani jeden brejkbol a uštědřil Australanovi už devátou porážku v řadě. A tak zatímco Polmans na první letošní výhru stále čeká, Kolář může vyhlížet jméno svého osmifinálového soupeře. Tím bude další Australan Vukic, který porazil domácího držitele divoké karty Kekeže.

MUSC Health Women's Open, Charleston (ženy, USA, 235 238 USD, zelená antuka)
TEREZA MARTINCOVÁ (96.) – Emma Navarrová (USA, 404.) [WC] 3:6, 2:3 – skreč Martincová
LINDA FRUHVIRTOVÁ (499.) [WC] – Alizé Cornetová (FRA, 59.) [4] 6:2, 6:7(7), 4:4 – skreč Cornetová

Split 2 (muži, CRO, 44 820 EUR, antuka)
ZDENĚK KOLÁŘ (225.) [Q] – Marc Polmans (AUS, 149.) [2] 6:2, 6:2
Kacper Žuk (POL, 212.) [Q] – LUKÁŠ ROSOL (185.) 6:4, 7:6(4)

KOLÁŘ, ROSOL – Margaroli (SUI), Shamasdin (CAN) odloženo na 14.4.

Oeiras Ladies Open 60 (ženy, POR, 60 000 USD, antuka)
Janiová (HUN), VORÁČOVÁ [3] – Dzalamidzeová (RUS), Grammatikopoulouová (GRE) odloženo na 14.4.

Kirschbaum International, Meerbusch (muži, GER, 25 000 USD, antuka)
Pietro Rondoni (ITA, 634.) – YVO PANÁK (1461.) 6:7(4), 6:3, 10:2

Max Hans Rehberg (GER, 1094.) [WC] – MICHAEL VRBENSKÝ (314.) [3] 6:7(2), 6:4, přerušeno

Grand Palace Cup, Petrohrad (muži, RUS, 15 000 USD, hala – tvrdý povrch)
PATRIK RIKL (651.) [6] – Aristarch Safonov (RUS, -) 6:4, 6:2

Glinka (EST), Noskin (RUS) – PECÁK, ŠÁTRAL 4:6, 5:7

W15 Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
LUCIE PETRUŽELOVÁ (1225.) – Sora Lee (KOR, 859.) 1:6, 5:7