Denní menu, 6.4.2021: Kvitová má první výhru z Charlestonu. Martincová postupuje v Bogotě

- Marek Bartošík

Petra Kvitová zahájila své tažení na akci WTA v Charlestonu dvousetovou výhrou nad Storm Sandersovou. Marie Bouzková a Lucie Hradecká tamtéž uspěly v prvním kole čtyřhry. Tereza Martincová vydřela na podniku WTA v Bogotě postup do druhého kola. Jiří Veselý skončil na turnaji ATP v Cagliari už v úvodní rundě. Na stejném místě nezvládli první kolo čtyřhry Roman Jebavý a Slovák Igor Zelenay.

Češi v akci

Kvitová v Charlestonu dominovala na servisu
Třetí nasazená Petra Kvitová (11.) porazila ve druhém kole turnaje WTA v Charlestonu australskou kvalifikantku Storm Sandersovou (187.) za hodinu a 26 minut 7:6(4) a 6:2. Česká favoritka nenabídla své soupeřce ani jeden brejkbol, sama proměnila dvě šance na returnu ve druhém setu.

Kvitová hraje na zelené antuce v Charlestonu poprvé od roku 2018 a celkově podruhé v kariéře, přičemž proti Sandersové zaznamenala premiérové vítězství na turnaji (v prvním kole měla volný los).

Martincová vydřela postup do druhého kola
Nová členka Top 100 Tereza Martincová (98.) vstoupila do turnaje WTA v Bogotě vydřenou výhrou 4:6, 6:4 a 6:4 nad Leonií Küngovou (153.). Švýcarská tenistka vedla v rozhodující sadě už 4:2 a k tomu měla dva brejkboly na 5:2. Česká hráčka však zakončila duel, trvající dvě hodiny a 14 minut, ziskem čtyř gemů v řadě. Její osmifinálovou protivnicí bude kolumbijská divoká karta Maria Camila Osoriová Serranová (180.).

Veselý v Cagliari nestačil na Martina
Jiří Veselý (72.) končí na antukovém turnaji ATP v Cagliari už v prvním kole, když prohrál federální derby s Andrejem Martinem (106.) za hodinu a 57 minut 4:6, 6:2 a 1:6. Slovenský tenista si výhru vysloužil jistější hrou od základní čáry, Veselý navíc zaznamenal tři dvojchyby v důležitých chvílích zápasu. Dalším soupeřem Martina bude turnajová dvojka Taylor Fritz (30.).

Bouzková a Hradecká v deblu postupují
Marie Bouzková a Lucie Hradecká zvládly první kolo čtyřhry na turnaji WTA v Charlestonu, když porazily americko-brazilský pár Hayley Carterová, Luisa Stefaniová za 74 minut 6:2 a 6:4. Češky v utkání využily čtyři z pěti brejkbolů, samy přišly o podání pouze jednou. Vítězky odvrátily v závěrečném gemu dva brejkboly.

Jebavý se po zranění vrátil porážkou
Roman Jebavý má za sebou první soutěžní utkání od konce února. Český deblový specialista a jeho slovenský parťák Igor Zelenay podlehli v prvním kole antukového turnaje v Cagliari americkému páru Taylor Fritz, Tommy Paul 6:2, 3:6 a 8:10.

Česko-slovenský pár v super tiebreaku dotáhl ze 4:8 na 8:8, poslední dva míčky zápasu však získali Američané. Jebavý se na okruhu neobjevil více než měsíc kvůli infekci v břiše, kterou mu způsobila injekce na ředění krve.

Kolář ve Splitu dominoval
Zdeněk Kolář (223.), který minulý týden ovládl challenger v Oeiras, navazuje na skvělé výsledky také na dalším turnaji ve Splitu. Čtyřiadvacetiletý Čech vedl v prvním kole proti Akirovi Santillanovi (263.) už 6:2 a 5:0, když se jeho soupeř rozhodl utkání bez zjevného důvodu skrečovat. Kolář dnes ztratil po vlastním servisu pouhých šest fiftýnů. Jeho osmifinálovým soupeřem bude někdejší 69. tenista žebříčku Thanasi Kokkinakis (224.).

Forejtek v Oeiras kvůli zranění skrečoval
Jonáš Forejtek (311.) měl v prvním kole antukového challengeru v Oeiras velkou smůlu. Český tenista si v šestém gemu úvodního setu proti Raulu Brancacciovi (354.) při obranném forhendu patrně zvrtnul kotník. Po ošetření ještě chvíli pokračoval ve hře, ale po ztrátě servisu na 3:4 se utkání rozhodl skrečovat.

Volvo Car Open, Charleston (ženy, USA, 565 530 USD, zelená antuka)