Denní menu, 30.3.2021: České derby pro Kopřivu, Kolář utekl v Oeiras z mečbolu

Úvodní kolo challengeru ve španělské Marbelle nabídlo ryze český souboj Lukáše Rosola s Vítem Kopřivou. Z vítězství ve třech setech se radoval druhý jmenovaný. V portugalském Oeiras vydřel počtvrté v řadě postup do osmifinále Zdeněk Kolář (na snímku). V duelu s domácím Borgesem se z triumfu radoval až po obratu, během kterého odvracel i mečbol.

České derby pro Kopřivu
Ryze český souboj nabídl antukový challenger ve španělské Marbelle. Úspěšný kvalifikant Vít Kopřiva (295.) v něm zdárně vyzval zkušenějšího krajana Lukáše Rosola (183.). Dramatický zápas prvního kola dospěl až do třetího setu. Kopřiva v něm připravil Rosola velmi rychle o servis a vedl 3:1, brejk ale nezvládl potvrdit. Rozuzlení tak přišlo až v samotné koncovce, kdy se Kopřiva radoval ve dvanácté hře z dalšího brejku a tím i celkového vítězství 6:3, 3:6 a 7:5. V osmifinále narazí třiadvacetiletý Čech buď na třetího nasazeného Španěla Munara (99.), nebo na Ofnera (152.) z Rakouska.

Kolář přežil mečbol a vydřel obrat
Zdeněk Kolář (246.) zvládl i na čtvrtém turnaji v řadě nástrahy úvodního kola, byť se na antukovém challengeru v portugalském Oeiras na výhru pořádně nadřel. V zápase s domácím držitelem divoké karty Nunem Borgesem (375.) čelil ve druhém setu mečbolu, přesto Čech po obratu zvítězil 2:6, 7:6(6) a 6:1. O první letošní čtvrtfinále si rodák z Bystřice nad Pernštejnem zahraje buď proti Rakušanu Miedlerovi (290.), nebo australskému náhradníkovi Bourchierovi (328.).

Marbella (muži, ESP, 44 820 EUR, antuka)
VÍT KOPŘIVA (295.) – LUKÁŠ ROSOL (183.) 6:3, 3:6, 7:5

Inglot (GBR), Reid (AUS) – Drzewiecki (POL), ROSOL 7:6(3), 6:3

Oeiras 1 (muži, POR, 31 440 EUR, antuka)
Nuno Borges (POR, 375.) – ZDENĚK KOLÁŘ (246.) 6:2, 6:7(6), 1:6