Denní menu, 27.3.2021: Kvitová a Vondroušová v Miami prošly do osmifinále

Na turnaji kategorie WTA 1000 v Miami se ve třetím kole dvouhry představily Petra Kvitová a Markéta Vondroušová, kterým se oběma povedlo projít do osmifinále. Do soutěže čtyřhry vstoupily na Floridě vítězně Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou, naopak s turnajem se rozloučily Lucie Hradecká a Kristýna Plíšková. Další Češi hráli závěrečná kola na podnicích ITF.

Češi v akci

Kvitová přejela Kontaovou, je v osmifinále
Bez jakéhokoliv zaváhání pokračuje na turnaji v Miami Petra Kvitová (10.). V utkání třetího kola smetla Britku Johannu Kontaovou (18.) ve dvou setech 6:1, 6:2. V duelu nečelila ani jednomu brejkbolu a naopak Britce prorazila servis hned čtyřikrát. V souboji o postup do čtvrtfinále vyzve Kvitová pátou nasazenou Elinu Svitolinovou.

Vondroušová ve třech setech zdolala Bencicovou
Markéta Vondroušová (20.) zvládla na turnaji v Miami utkání třetího kola proti jedenácté nasazené Belindě Bencicové. Česká tenistka v náročné bitvě, která trvala dvě a půl hodiny, zvítězila po obratu 4:6, 6:4, 6:4. Vondroušovou v dalším kole čeká duel s turnajovou sedmičkou Arynou Sabalenkovou.

Hradecká a Kr. Plíšková prohrály ve dvou setech
Lucie Hradecká společně s Kristýnou Plíškovou nestačily na turnaji WTA 1000 v Miami na francouzsko-argentinskou dvojici Garciaová, Podoroská, které podlehly za hodinu a šestnáct minut po setech 6:7(3) a 2:6. Češky měly původně hrát v úvodním kole proti australsko-americkému páru Bartyová, Bradyová, avšak ty z turnaje odstoupily.

Krejčíková se Siniakovou slaví postup
Druhý nasazený pár turnaje WTA 1000 v Miami, Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková, porazil v úvodním kole nizozemské duo Bertensová, Rusová za hodinu hry po setech 6:1 a 6:4.

Češky v utkání jasně dominovaly, jediné klopýtnutí přišlo ve druhé sadě. Siniaková s Krejčíkovou vedly už 5:1 a utvořily si tři mečboly, žádný z nich ale nevyužily. Nizozemky byly na koni a vypadalo to, že srovnají. To by ovšem musely proměnit alespoň jeden ze dvojice brejkbolů, kterými disponovaly za stavu 4:5.

České tenistky v osmifinále narazí na domácí dvojici Gauffová, McNallyová.

Smitková s Vlkovskou titul nezískaly
Tereza Smitková společně s Veronikou Vlkovskou nedokázaly urvat na svou stranu finále bratislavského turnaje ITF. Čtvrtý nasazený pár podlehl estonsko-francouzské dvojici Malyginaová, Robbeová za hodinu a šestnáct minut po setech 6:3, 3:6 a 5:10. Estonka s Francouzkou tedy navázaly na minulý týden, kdy v rámci čtyřhry taktéž oslavily ve slovenském hlavním městě titul.

Nosková je po týdnu opět ve finále
Šampionka z minulého týdne Linda Nosková (882.) pokračuje ve skvělých výkonech na akci ITF v Bratislavě. Šestnáctiletá Češka v dnešním semifinále vyřídila nasazenou osmičku Alinu Čarajevovou (466.) za 68 minut po setech dvakrát 6:2. Finálovou soupeřkou Noskové bude Chorvatka Iva Primoračová (649.).

Smitková finále v Bratislavě nezopakuje
Tereza Smitková (396.) si druhé finále v řadě na turnaji ITF v Bratislavě nezahraje. Šestadvacetiletá Češka podlehla v semifinále Ivě Primoračové (649.) za dvě hodiny a devět minut 6:7(5), 6:3 a 3:6. Chorvatka rozhodla o svém postupu brejkem ve čtvrté hře třetího setu.

Gengel si finále v Egyptě nezahraje
Marek Gengel (444.) skončil na turnaji ITF v Šarm aš-Šajchu v semifinále, když prohrál s Japoncem Makotem Očim (483.) 6:2, 2:6 a 3:6. Souboj o místo ve finále trval hodinu a 43 minut. Japonský tenista v závěrečném setu otočil stav 2:3 na gemy (bez brejku).

Detiuc a Viďmanová v Antalyi titul nezískaly
Anastasia Detiuc a Darja Viďmanová odstoupily před finálovým zápasem čtyřhry z turnaje ITF v turecké Antalyi. Titul tedy získalo německo-korejské duo Hermannová, Su-jeong.

Miami Open presented by Itaú (ženy, USA, 3 260 190 USD, tvrdý povrch)
3. kolo dvouhry
Belinda Bencicová (SUI, 12.) [11] – MARKÉTA VONDROUŠOVÁ (20.) [19] 6:4, 4:6, 4:6
PETRA KVITOVÁ (10.) [9] – Johanna Kontaová (GBR, 18.) [17] 6:1, 6:2

Bertensová, Rusová (obě NED) – KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ [2] 1:6, 4:6
Garciaová (FRA), Podoroská (ARG) – HRADECKÁ, KR. PLÍŠKOVÁ 7:6(3), 6:2

Soho Square, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Makoto Oči (JPN, 483.) [8] – MAREK GENGEL (444.) [6] 2:6, 6:2, 6:3

MTA Open Series, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
DETIUC, VIĎMANOVÁ – Ochsnerová, Stadlerová (obě SUI) [3] 2:6, 6:2, 10:5