Denní menu, 26.3.2021: Ka. Plíšková ztratila jen tři gemy, naopak Martincová v Miami dohrála

Na prestižním turnaji v Miami se ve druhém kole dvouhry představila nasazená šestka Karolína Plíšková, která ve svém zápase ztratila pouhé tři gemy. Do akce šla na stejném podniku také Tereza Martincová, ta ovšem do dalšího kola neprošla. Jonáš Forejtek podlehl ve vyrovnaném čtvrtfinále challengeru v Lille nasazené jedničce Barrereovi. Vít Kopřiva souboj o postup do semifinále challengeru v Zadaru nezvládl, když prohrál ve dvou setech se Srbem Milojevičem. Další Češi hráli na podnicích ITF.

Martincová v Miami nestačila na nasazenou osmičku
Tereza Martincová (105.) se s turnajem WTA 1000 v Miami rozloučila ve druhém kole, když nedotáhla dobře rozehraný zápas s devátou hráčkou světa Kanaďankou Biancou Andreescuovou (9.). Té podlehla za hodinu a dvaapadesát minut po setech 6:7(5) a 2:6.

Češka měla v první sadě navrch, favoritka zpočátku nečekaně často kazila a za stavu 5:3 měla Martincová dokonce dva setboly při vlastním podání. Vítězka předloňského US Open se však postupně dostávala do hry a vždy v kritických chvilkách dokázala zabrat. Hned třikrát otočila na vlastním podání z 15:40. Úvodní set dotáhla do tie-breaku, v němž z nepříznivého stavu 2:4 zvítězila 7:5.

Češka hned v prvním gemu druhé sady neproměnila další brejkboly a její hra se začala sypat. Hrozil dokonce kanár, kterého ještě posledním vzepětím odvrátila a nebyla ani daleko snížení na 3:5, jenže opět po třech nevyužitých gembolech následoval jediný mečbol, který stačil k postupu soupeřce.

Karolína Plíšková ztratila pouhé tři gemy
Karolína Plíšková (6.) předvedla v utkání druhého kola turnaje WTA 1000 v Miami spanilou jízdu. Svou čínskou soupeřku Saj-saj Čeng (53.) porazila za hodinu a třináct minut po setech 6:2 a 6:1, a to přesto, že hned svůj druhý servis v duelu ztratila. K dalšímu zaváhání ale ze strany české tenistky nedošlo, následně se prezentovala jistým výkonem a prošla bez sebemenšího problému do další fáze turnaje, ve které narazí na Američanku Jessicu Pegulaovou (33.).

Kopřiva v Zadaru dohrál
Vít Kopřiva (295.) prohrál ve čtvrtfinále zadarského challengeru, když nestačil po setech 5:7 a 4:6 na Srba Nikolu Milojeviče (148.). Český tenista ovšem vstoupil do zápasu velice dobře, poměrně rychle se dostal do vedení 4:1, avšak první sadu přeci jenom prohrál výsledkem 5:7. Druhý set se nesl v duchu brejkbolů, nakonec byl znova úspěšnější srbský hráč, a to přesto, že k ukončení zápasu potřeboval hned čtyři mečboly.

Forejtek byl kousek od výhry nad nasazenou jedničkou
Jonáš Forejtek (326.) ve francouzském Lille své premiérové challengerové semifinále v kariéře nevybojoval. Dvacetiletý Čech dostal nejvýše nasazeného Gregoira Barrereho (117.) z Francie až do tiebreaku rozhodujícího setu, nakonec ale vítězi předešlých dvou ročníků podlehl těsně 7:6(6), 3:6 a 6:7(4).

Barrere podával ve třetím setu na výhru už za stavu 6:5, Forejtek se ale blýskl vůbec svým prvním brejkem v utkání, kterým si vynutil zmíněnou zkrácenou hru. V té bohužel následně neuspěl a odešel z kurtu po dvou hodinách a devíti minutách poražen.

Smitková a Nosková jsou v bratislavském semifinále
Dvě české tenistky už mají úspěšně za sebou čtvrtfinále na turnaji ITF v Bratislavě. Šampionka z minulého týdne Linda Nosková (882.) udolala nasazenou jedničku Rebeccu Šramkovou (199.) po dvou hodinách a 16 minutách 7:6(2), 3:6 a 6:4.

Turnajová čtyřka Tereza Smitková (396.) porazila ve stejně dlouhém utkání slovenskou kvalifikantku Sofii Milatovou (1097.) 5:7, 6:1 a 6:3.

Laboutková uhrála s Čarajevovou jen pět gemů
Aneta Laboutková (570.) prohrála ve čtvrtfinále bratislavského turnaje ITF s osmou nasazenou Alinou Čarajevovou (466.) za 77 minut 1:6 a 4:6. Ruská tenistka se v semifinále utká s další Češkou Lindou Noskovou (882.).

Gengel rychle vyřídil turnajovou trojku
Nasazená šestka Marek Gengel (444.) přehrál ve čtvrtfinále podniku ITF v Šarm aš-Šajchu třetího nasazeného Pedrose Chrysochose (399.) za 67 minut 6:2 a 6:3. Český tenista v utkání odvrátil pět ze šesti brejkbolů, sám využil čtyři z osmi příležitostí na returnu. Dnešním úspěchem přerušil sérii tří prohraných čtvrtfinále v Šarm aš-Šajchu. Na Gengela čeká v semifinále japonský hráč Makoto Oči (483.).

Poljak v Egyptě končí ve čtvrtfinále
David Poljak (477.) podlehl ve čtvrtfinále podniku ITF v Šarm aš-Šajchu Tchajwanci Yu Hsiou Hsu (403.) za hodinu a 31 minut po setech 3:6 a 6:7(5). Český tenista ještě ve druhé sadě vykřesal naději, když na poslední chvíli dohnal manko brejku, v těsném tiebreaku ale neuspěl.

Nejedlý dohrál opět ve čtvrtfinále
Pavel Nejedlý (508.) vypadl na turnaji v chorvatské Opatiji stejně jako minulý týden ve čtvrtfinále. Osmadvacetiletý Čech nestačil podruhé za sebou na nejvýše nasazeného Corentina Denollyho (334.) po setech 3:6, 6:2 a 1:6. Bitva o místo v semifinále trvala bez dvou minut dvě hodiny.

Nosková ve čtyřhře skončila, naopak Smitková s Vlkovskou si zahrají o titul
Linda Nosková na turnaji ITF v Bratislavě skončila v semifinále čtyřhry, když se svou parťačkou Slovenkou Kužmovou nestačily po setech 7:5, 1:6 a 7:10 na estonsko-francouzskou dvojici Malyginaová, Robbeová. Naopak o titul si zahrají Veronika Vlkovská a Tereza Smitková, které v pozici čtvrtého nasazeného páru přehrály 6:2 a 6:0 Chorvatku Rajkovičovou s domácí Vojčinákovou.

Miami Open presented by Itaú (ženy, USA, 3 260 190 USD, tvrdý povrch)
KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (6.) [6] – Saj-saj Čeng (CHN, 53.) 6:2 6:1
Bianca Andreescuová (CAN, 9.) [8] – TEREZA MARTINCOVÁ (105.) [Q] 7:6(5), 6:2

Challenger Lille (muži, FRA, 66 640 EUR, tvrdý povrch – hala)
Gregoire Barrere (FRA, 117.) [1] – JONÁŠ FOREJTEK (326.) 6:7(6), 6:3, 7:6(4)