Denní menu, 24.3.2021: Martincová postoupila v Miami do 2. kola, Kr. Plíšková, Siniaková a Veselý končí

Do hlavní soutěže prestižního podniku kategorií ATP a WTA 1000 vstoupili během středy čtyři zástupci českého tenisu. Na výkony z kvalifikace navázala Tereza Martincová. Vítězstvím nad Kazaškou Švedovovou si mimo jiné zajistila posun do elitní stovky žebříčku, kam se podívá poprvé v kariéře. Neúspěšná vystoupení mají za sebou naopak Kateřina Siniaková, Kristýna Plíšková a Jiří Veselý. Jonáš Forejtek přešel přes první kolo na halovém challengeru ve francouzském Lille. Naopak Michael Vrbenský prohrál v osmifinále na challengeru v chorvatském Zadaru.

Martincová zvládla roli velké favoritky
Tereza Martincová (105.) navázala v Miami na úspěšnou kvalifikaci a vstoupila vítězně i do hlavní soutěže. V té si šestadvacetiletá Češka poradila s o sedm let starší Jaroslavou Švedovovou (822.) z Kazachstánu. Bývalou 25. singlistku světa zdolala pražská rodačka 6:4, 6:2 a zajistila si výhrou premiérový posun do elitní stovky žebříčku. V úvodním dějství se Martincová blýskla sérií šestnácti vyhraných výměn v řadě, od stavu 5:1 a 40:15 si ale situaci pořádně zkomplikovala a dovolila soupeřce dotáhnout se z manka dvou brejků až na rozdíl gemu. Další průběh zápasu už ale patřil opět Martincové, která se ve druhém kole utká s grandslamovou vítězkou a osmou nejvýše nasazenou účastnicí Biancou Andreescuovou (9.) z Kanady.

Veselý v Miami končí
Jiří Veselý (71.) prohrál na turnaji ATP 1000 v Miami hned svůj první zápas a turnaj pro něj rychle skončil. Česká jednička nenaplnila v souboji s Laslem Djerem (57.) pozici mírného papírového favorita a padla za hodinu a 43 minut poměrem 3:6, 7:5 a 1:6. V úvodním setu ztratil Veselý dvakrát servis. V tom druhém hru vyrovnal, do stavu 5:5 ale uhrál na returnu za celé dějství jediný míč. Až v jedenáctém gemu příbramský rodák zaskočil Srba brejkem čistou hrou a o chvíli později si vynutil rozhodující sadu. V té už ale tahal Veselý znovu za kratší konec a rychle nabral manko pěti gemů. V závěru duelu tak alespoň odvrátil hrozbu kanára, na více to ovšem nestačilo.

Kr. Plíšková v Miami prohrála s Boulterovou
Kristýna Plíšková (78.) letos nadále čeká na singlovou výhru v hlavní soutěži. Česká tenistka prohrála v prvním kole Miami Open s Britkou Katie Boulterovou (319.) za rovné dvě hodiny 6:4, 3:6 a 3:6.

Plíšková v prvním setu otočila stav 1:3 na gemy. Boulterové stačil ve druhém dějství k úspěchu jeden proměněný brejkbol. V rozhodujícím setu si Britka připsala brejk ve třetí a také závěrečné deváté hře. Plíšková tak na Floridě pokračuje pouze ve čtyřhře, kde je její parťačkou Lucie Hradecká.

Siniaková opakovaně nevyužila vedení
Kateřina Siniaková (70.) skončila při své šesté účasti v hlavní soutěži podniku WTA 1000 v Miami už popáté v prvním kole. Česká tenistka nestačila na Anu Konjuhovou (338.) z Chorvatska, s níž prohrála za hodinu a 55 minut 6:7(3) a 5:7.

Oba sety přitom měla královéhradecká rodačka rozehrány výborně. V tom prvním vedla rychle 3:0, v tom druhém dokonce 5:2 s výhodou dvou brejků. Bývalá světová dvacítka ale zakončila duel sérií pěti získaných her v řadě. Na akci už tak bude Siniaková pokračovat po boku krajanky Barbory Krejčíkové pouze ve čtyřhře.

Forejtek si poradil s Cachínem
Jonáš Forejtek (326.) porazil na halovém challengeru ve francouzském Lille 6:2, 4:6 a 6:3 Pedra Cachína (361.) a postoupil na třetím turnaji v řadě do osmifinále.

Dvacetiletý Čech byl v souboji s argentinským antukářem lepším hráčem, přesto si zápas v koncovce druhé sady zkomplikoval, když za stavu 4:5 ztratil jedinkrát v utkání servis. Do rozhodujícího dějství ale následně Forejtek, stejně jako v tom prvním, vstoupil okamžitým brejkem a na příjmu duel později i završil.

O postup do čtvrtfinále si plzeňský rodák zahraje s o rok mladším Italem Giuliem Zeppierim (321.).

Vrbenský v Zadaru podlehl Kleinovi
Michael Vrbenský (318.) podlehl v osmifinále antukového challengeru v Zadaru Lukášovi Kleinovi (276.) za dvě hodiny a sedm minut po setech 7:5, 3:6 a 1:6.

Český tenista rozehrál utkání velmi dobře, když vedl o set a brejk (7:5, 1:0). O výhodu ve druhé sadě však velmi rychle přišel a od té chvíle už slovenský reprezentant na kurtu dominoval.

Miami Open presented by Itaú (USA, 6 680 000 USD, tvrdý povrch)