Denní menu, 19.3.2021: Pět českých zástupců postoupilo do semifinále turnajů ITF

Páteční program českých tenistů zahrnoval pouze zápasy na okruhu ITF. V singlovém čtvrtfinále uspěli David Poljak, Johana Marková, Linda Nosková, Monika Kilnarová a Tereza Smitková, naopak končí Marek Gengel a Pavel Nejedlý. Osmadvacetiletý Nejedlý dnes prohrál i v semifinále čtyřhry.

Smitková si poradila se Škamlovou
Vítězkou česko-slovenského souboje ve čtvrtfinále bratislavského turnaje ITF se stala Tereza Smitková (396.), která porazila domácí tenistku Chantal Škamlovou (518.) 6:4 a 6:3. Češka si v duelu, jenž trval hodinu a 33 minut, pomohla hned 14 esy (bez jediné dvojchyby). V semifinále ji čeká další Slovenka Rebecca Šramková (198.), jež plní roli nasazené jedničky.

Nosková předvedla parádní obrat
Už 0:3 a 15:40 prohrávala Linda Nosková (880.) v závěrečném setu čtvrtfinále bratislavského turnaje ITF s Elenou Malyginovou (571.), nakonec se ale šestnáctiletá Češka mohla radovat z vítězství 7:5, 3:6 a 7:5. Bitva o místo v semifinále trvala dvě hodiny a 31 minut. Nosková se v dalším utkání střetne se Slovenskou Katarínou Kužmovou (1082.).

Kilnarová je letos poprvé v semifinále
Monika Kilnarová (512.) zvládla čtvrtfinále na turnaji ITF v tuniském Monastiru, když přehrála Francouzku Salmu Djoubriovou (612.) za hodinu a 54 minut 7:5 a 6:2. Semifinálovou soupeřkou české tenistky bude Ruska Maria Timofejevová (639.).

Marková ztratila ve čtvrtfinále jen dva gemy
Osmá nasazená Johana Marková (400.) potřebovala pouhých 53 minut k tomu, aby ve čtvrtfinále akce ITF v Antalyi porazila ukrajinskou divokou kartu Anastasii Sobolevovou (-) po setech 6:2 a 6:0. Jednadvacetiletá česká tenistka narazí v semifinále na korejskou turnajovou trojku Su Jeong Jang (327.).

Poljak v Egyptě prosvištěl do semifinále
David Poljak (472.) porazil ve čtvrtfinále turnaje ITF v egyptském Šarm aš-Šajchu švédskou divokou kartu Arvida Nordquista (1342.) za pouhých 68 minut 6:2 a 6:3. Čtyřiadvacetiletý Čech získal v obou setech rychle výhodu brejku, celkově uspěl na returnu hned čtyřikrát. V sobotu si tak zahraje své první letošní semifinále ve dvouhře.

Gengel končí potřetí v řadě ve čtvrtfinále
Marek Gengel (439.) dohrál na podniku ITF v Šarm aš-Šajchu potřetí za sebou ve čtvrtfinále, tentokrát nestačil na Japonce Makota Očiho (479.) poměrem 3:6, 6:3 a 3:6. Český tenista využil pouze dva z jedenácti brejkbolů, z toho ve třetím setu neproměnil ani jednu ze čtyř šancí na returnu.

Nejedlý v Chorvatsku dohrál
Pavel Nejedlý (505.) dnes absolvoval na akci ITF v chorvatské Rovinji čtvrtfinále dvouhry a semifinále čtyřhry, ani jednou však nebyl úspěšný. Osmadvacetiletý český tenista nejprve prohrál s turnajovou jedničkou Corentinem Denollym (332.) za dvě hodiny a 13 minut 6:3, 4:6 a 3:6. Posléze se představil ještě ve čtyřhře, v níž spolu s Italem Davidem Galoppinim podlehli nejvýše nasazenému páru Marco Bortolotti, Victor Vlad Cornea 4:6 a 1:6.

Istarska Rivijera, Rovinj (muži, CRO, 15 000 USD, antuka)
Corentin Denolly (FRA, 332.) [1] – PAVEL NEJEDLÝ (505.) 3:6, 6:4, 6:3

Bortolotti (ITA), Cornea (ROU) [1] – Galoppini (ITA), NEJEDLÝ 6:4, 6:1

Soho Square, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Arvid Nordquist (SWE, 1342.) [WC] – DAVID POLJAK (472.) 2:6, 3:6
MAREK GENGEL (439.) [7] – Makoto Oči (JPN, 479.) 3:6, 6:3, 3:6