Denní menu, 16.3.2021: Siniaková a Martincová v Petrohradu postoupily do osmifinále

Kateřina Siniaková porazila v prvním kole petrohradského turnaje Belgičanku Kirsten Flipkensovou ve dvou rychlých setech. Na stejném turnaji se představila i Tereza Martincová, která ve třech setech udolala Švýcarku Stefanii Vögeleovou. Jonáš Forejtek a Zdeněk Kolář postoupili do osmifinále challengeru v italské Bielle. Další Češi hráli na akcích ITF.

Siniaková povolila Flipkensové pouze tři hry
Skvělý zápas odehrála na halovém podniku WTA 500 v ruském Petrohradu Kateřina Siniaková (69.). Čtyřiadvacetiletá Češka smetla o jedenáct let starší Kirsten Flipkensovou (92.) z Belgie za 63 minut 6:1, 6:2 a po naprosto dominantním výkonu zaznamenala své premiérové letošní vítězství v hlavní soutěži.

Královéhradecká rodačka těžila z fungujícího prvního podání, po němž uhrála 81 procent výměn. Bez ztráty servisu postoupila Siniaková po půl roce do osmifinále podniku WTA. V tom si zahraje s domácí držitelkou divoké karty Margaritou Gasparjanovou (126.).

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Katerina Siniakova (@siniakovakaterina)

Martincová udolala Vögeleovou
Tereza Martincová (107.) si v prvním kole petrohradského turnaje WTA poradila se Stefanií Vögeleovou (124.) po setech 6:0, 4:6 a 6:4.

Česká tenistka, jež v rozhodujícím setu dohnala manko brejku, o svém triumfu rozhodla až úspěchem na returnu v závěrečné hře. V napínavém utkání bylo k vidění celkem jedenáct proměněných brejkbolů, z toho sedm ve třetím setu. Martincová narazí ve středečním osmifinále na turnajovou jedničku Jekatěrinu Alexandrovovou (34.).

Forejtek si poradil s Brownem
Jonáš Forejtek (334.) navázal na halovém challengeru v italské Bielle na vítězství z kvalifikace a porazil v duelu úvodního kola hlavní soutěže rovněž Dustina Browna (266.) z Německa. Majitele osmi challengerových titulů z dvouhry přehrál dvacetiletý Čech za hodinu a 44 minut po setech 6:3, 6:7(2) a 6:4.

V rozhodujícím dějství prohrával Forejtek už 1:3, třemi gemy ale skóre otočil ve svůj prospěch. Za stavu 5:4 pak ukončil plzeňský rodák duel na příjmu rovnou z prvního mečbolu. O vyrovnání challengerového maxima si Forejtek zahraje v osmifinále s německým kvalifikantem Danielem Masurem (249.).

Kolář si poradil s Napolitanem
Zdeněk Kolář (239.) vstoupil do halového challengeru v italské Bielle vítězstvím 7:6(5), 0:6 a 6:4 nad domácím hráčem Stefanem Napolitanem (310.). Duel trval dvě hodiny a osm minut. Na českého tenistu čeká v osmifinále Francouz Gregoire Barrere (116.).

St. Petersburg Ladies Trophy, Petrohrad (ženy, RUS, 565 530 USD, tvrdý povrch – hala)
KATEŘINA SINIAKOVÁ (69.) – Kirsten Flipkensová (BEL, 92.) 6:1, 6:2
Stefanie Vögeleová (SUI, 124.) – TEREZA MARTINCOVÁ (107.) 0:6, 6:4, 4:6

Biella 4 (muži, ITA, 44 820 EUR, tvrdý povrch – hala)
JONÁŠ FOREJTEK (334.) [Q] – Dustin Brown (GER, 266.) 6:3, 6:7(2), 6:4
Stefano Napolitano (ITA, 310.) [WC] – ZDENĚK KOLÁŘ (239.) [Alt] 6:7(5), 6:0, 4:6

Istarska Rivijera, Rovinj (muži, CRO, 15 000 USD, antuka)
Dino Prižmič (CRO, -) [WC] – PAVEL NEJEDLÝ (505.) 4:6, 4:6

Soho Square, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
PETR MICHNEV (826.) – Ben Jones (GBR, 1451.) 6:3, 2:6, 4:10
PETR HÁJEK (1011.) – Jack Gibbens (GBR, 1470.) 6:1, 6:0

Hsu (TPE), Šimizu (JPN) [1] – GENGEL, LANGMAJER 7:6(0), 6:7(3), 10:1
J. Berrettini (ITA), Oberleitner (AUT) [4] – HORÁK, MICHNEV [WC] 6:4, 6:1
Jones, Paris (oba GBR) – HÁJEK, POLJAK 1:6, 6:4, 12:10