Denní menu, 10.3.2021: Krejčíková je v Dubaji ve čtvrtfinále! Bouzková suverénní v Mexiku

Prestižní podnik WTA 1000 v Dubaji měl ve středu na programu osmifinále. Mezi osm nejlepších postoupila Barbora Krejčíková, která přehrála ve dvou sadách Rusku Kuzněcovovou. Dvouhra naopak skončila pro Karolínu Plíškovou. Nasazená dvojka uhrála v souboji s Američankou Pegulaovou jen dva gemy. Turnaj skončil rovněž pro Terezu Martincovou, která podlehla talentované Američance Gauffové. Roli nasazené dvojky plní v mexické Guadalajaře předloňská turnajová finalistka Marie Bouzková. Dvaadvacetiletá Češka je po výhře nad dvěma rumunskými soupeřkami už ve čtvrtfinále.

Krejčíková je v Dubaji bez ztráty setu ve čtvrtfinále
Barbora Krejčíková (63.) postoupila na prestižním podniku v Dubaji už do čtvrtfinále! Po výhrách nad Řekyní Sakkariovou a Lotyškou Ostapenkovou přehrála brněnská rodačka 6:3 a 6:2 i Světlanu Kuzněcovovou. Proti zkušené Rusce ztratila Krejčíková jen jedinkrát v utkání servis, sama pak na příjmu „loupila“ čtyřikrát. V dalším kole narazí pětadvacetiletá Češka na Rusku Anastasii Potapovovou (88.).

„Mám určitě obrovskou radost. Všechny tři zápasy v singlu jsem hrála velice dobře, volila jsem správné údery, pomáhala jsem si servisem. Holkám jsem nedala moc šancí,“ řekla Tenisovému světu Krejčíková.

Kompletní ohlasy Barbory Krejčíkové si můžete přečíst zde.

Bouzková neztratila servis a je ve čtvrtfinále
Marie Bouzková (50.) splnila i podruhé na podniku v mexické Guadalajaře roli favoritky a postoupila na akci kategorie WTA 250 do čtvrtfinále. Dvaadvacetiletá Češka ve středu přehrála za hodinu a 17 minut bez ztráty servisu o deset let starší Rumunku Mihaelu Buzarnescuovou (136.). Bývalé dvacáté hráčce světa povolila předloňská turnajová finalistka jen pět gemů. Po výhře 6:3 a 6:2 bude Bouzkové další soupeřkou buď Slovenka Anna Karolína Schmiedlová (117.), nebo domácí Renata Zarazuaová (143.).

Plíšková znovu podlehla Pegulaové, uhrála dva gemy
Karolína Plíšková (6.) vypadla na podniku WTA 1000 v Dubaji už v osmifinále. V něm nestačila nasazená dvojka, stejně jako před týdnem v Dauhá, na Američanku Jessicu Pegulaovou. Také tentokrát netrvalo utkání ani hodinu a Češka během něj stačila získat pouhé dva gemy. V prvním setu schytala Plíšková dokonce kanára a prohrála za 53 minut 0:6, 2:6.

Martincová prohrála s Gauffovou
Tereza Martincová (125.) podlehla v osmifinále turnaje WTA 1000 v Dubaji 4:6 a 2:6 šestnáctileté Cori Gauffové (40.). Supertalentovaná Američanka vstoupila do utkání brejkem, který si po zbytek sady hýčkala. Druhý set začala lépe šestadvacetiletá Češka, jež vedla rychle 2:0, další gemy už ale nepřidala. Gauffová zakončila zápas šesti získanými hrami v řadě a postoupila ve Spojených arabských emirátech do čtvrtfinále.

Sestry Plíškovy končí i v deblu
Poté, co Karolína a Kristýna Plíškovy vypadly v Dubaji z pavouku dvouhry, skončil pro ně ve středu turnaj i ve čtyřhře. Sesterské duo, které spolu na akci WTA startovalo bok po boku od loňského února (taktéž v Dubaji), podlehlo v osmifinále 2:6 a 4:6 nasazeným pětkám Maďarce Babosové a Rusce Kuděrmetovové.

Krejčíková se Siniakovou vydřely postup
Nasazené dvojky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková přehrály v osmifinále dubajského turnaje ukrajinsko-rumunskou dvojici N. Kičenoková, Olaruová 5:7, 6:4 a 10:6. Češky ve druhém setu vedly už 5:1, nakonec ale sadu získaly až díky úspěšnému rozhodujícímu bodu za stavu 5:4 a 40:40. Krejčíková a Siniaková ve čtvrtfinále narazí na maďarsko-ruský pár Babosová, Kuděrmetovová.

Lehečka proletěl do petrohradského čtvrtfinále
Kvalifikant Jiří Lehečka (332.) pokračuje v kvalitních výkonech na halovém challengeru v Petrohradu. Český tenista v dnešním osmifinále porazil Němce Rudolfa Möllekera (226.) za pouhých 56 minut 6:2 a 6:3. Jeho čtvrtfinálovým soupeřem bude nasazená dvojka Dmitrij Popko (184.).

Kolář v Bielle nevyužil čtyři mečboly
Zdeněk Kolář (239.) byl na halovém challengeru v italské Bielle hned čtyřikrát pouhý míček od postupu do čtvrtfinále, nakonec však prohrál s Rakušanem Jurijem Rodionovem (141.) 2:6, 6:4 a 6:7(7). V bitvě, jež trvala dvě hodiny a 53 minut, Rodionov přestřílel Koláře na esa v poměru 11:1.

Dubai Duty Free Tennis Championships (ženy, UAE, 1 835 490 USD, tvrdý povrch)
Světlana Kuzněcovová (RUS, 41.) – BARBORA KREJČÍKOVÁ (63.) 3:6, 2:6
Jessica Pegulaová (USA, 36.) – KAROLÍNA PLÍŠKOVÁ (6.) 6:0, 6:2
Cori Gauffová (USA, 40.) – TEREZA MARTINCOVÁ (125.) 6:4, 6:2