Denní menu, 2.3.2021: Kr. Plíšková si osmifinále nezahraje. Martincová v Lyonu nadále vítězí

- Marek Bartošík

Kristýna Plíšková na turnaji kategorie WTA 500 v Dauhá nenavázala na úspěšnou kvalifikaci a prohrála se zkušenou Ruskou Anastasií Pavljučenkovovou ve dvou setech. Plíšková posléze skončila i ve čtyřhře po boku Lucie Hradecké. Tereza Martincová přehrála na podniku WTA 250 v Lyonu v souboji kvalifikantek Italku Giuliu Gattovou-Monticoneovou. Další Češi bojovali na challengerech a turnajích ITF.

Martincová uspěla v souboji kvalifikantek
Tereza Martincová (129.) zvládla v prvním kole halového turnaje WTA v Lyonu duel kvalifikantek, když porazila Giuliu Gattovou-Monticoneovou (170.) za necelé dvě hodiny hry 6:2, 3:6 a 6:2.

Česká tenistka ve třetím dějství nejprve získala a vzápětí rychle ztratila výhodu brejku. Od nepříznivého stavu 1:2 však nasbírala pět her v řadě, čímž utkání dovedla do vítězného konce. Na šestadvacetiletou Martincovou čeká v osmifinále nasazená dvojka Fiona Ferrová (46.).

Kr. Plíšková na kvalifikaci nenavázala
Kristýna Plíšková (75.) čtvrtou výhru na turnaji WTA v Dauhá nepřidala. Osmadvacetiletá česká kvalifikantka podlehla v prvním kole hlavní soutěže Anastasii Pavljučenkovové (41.) za 77 minut 2:6 a 3:6.

Plíšková v prvním setu dvakrát ztratila podání, sama nevyužila dvě brejkbolové šance. Ve druhé sadě se dostala do vedení 2:0 na gemy, Pavljučenkovová ale rychle zareagovala a ztrátu smazala. Ruská tenistka poté od nepříznivého stavu 2:3 získala čtyři hry v řadě, a rozhodla tak o svém postupu do osmifinále. Její další soupeřkou bude turnajová čtyřka Petra Kvitová (10.), jež měla na úvod volný los.

Hradecká s Plíškovou ve čtyřhře končí
Lucie Hradecká a Kristýna Plíšková prohrály v prvním kole čtyřhry na turnaji WTA v Dauhá s rusko-kanadskou dvojicí Blinkovová, Dabrowská 7:5, 4:6 a 9:11. České tenistky nevyužily v super tiebreaku za stavu 9:8 mečbol. Vítězky se v dalším kole utkají se slovinsko-indickým párem Klepačová, Mirzaová.

Kopřiva odvracel mečboly proti Gachovovi
Vít Kopřiva (305.) vydřel v prvním kole halového challengeru v Petrohradě vítězství 7:5, 1:6 a 7:6(7) nad domácím tenistou Ivanem Gachovem (497.). Bitva trvala dvě a půl hodiny.

Třiadvacetiletý Čech v rozhodujícím setu nejprve dvakrát nevyužil výhodu brejku. V závěrečném tiebreaku prohrával už 4:6 a posléze 6:7, všechny tři mečboly však odvrátil a nakonec postoupil do osmifinále.

Qatar Total Open 2021, Dauhá (ženy, QAT, 565 530 USD, tvrdý povrch)
KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (75.) [Q] – Anastasia Pavljučenkovová (RUS, 41.) 2:6, 3:6

HRADECKÁ, KR. PLÍŠKOVÁ – Blinkovová (RUS), Dabrowská (CAN) [4] 7:5, 4:6, 9:11

Open Séme Sens Métropole de Lyon (ženy, FRA, 235 238 USD, tvrdý povrch – hala)
Giulia Gattová-Monticoneová (ITA, 170.) [Q] – Tereza Martincová (129.) [Q] 2:6, 6:3, 2:6