Denní menu, 1.3.2021: Kr. Plíšková se v Dauhá kvalifikovala, Krejčíková se Siniakovou uspěly ve čtyřhře

Kristýna Plíšková se jako jediná z pěti českých tenistek probila kvalifikací v Dauhá až do hlavní soutěže. V pondělí narazila na přemožitelku Barbory Krejčíkové Cristinu Bucsaovou ze Španělska, kterou porazila ve dvou setech. Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková zvládly na stejném turnaji první kolo čtyřhry.

Krejčíková se Siniakovou v deblu předvedly obrat
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková nakonec potvrdily roli favoritek, když v úvodním kole čtyřhry na turnaji v Dauhá přehrály čínskou dvojici Čeng, Ču 5:7, 6:3 a 10:3.

České favoritky v prvním setu ztratily vedení 5:4 s brejkem. Z dílčího neúspěchu se nicméně dokázaly rychle oklepat. Hned na začátku druhého dějství si připsaly brejk, k němuž v závěru setu přidaly ještě druhý. Rozhodující super tiebreak už byl plně v režii Krejčíkové a Siniakové, jež vedly postupně 5:1 a 9:2.

Kr. Plíšková pomstila Krejčíkovou
Kristýně Plíškové se povedlo kvalifikovat se do hlavní soutěže na turnaji WTA v katarském Dauhá. Česká tenistka zvládla i třetí kolo této kvalifikace, když v pondělí hladce přehrála dvakrát 6:2 přemožitelku Barbory Krejčíkové Cristinu Bucsaovou ze Španělska.

Úspěšná kvalifikantka se v prvním kole hlavní soutěže utká s ruskou tenistkou Anastasií Pavljučenkovovou. Na vítězku zápasu čeká ve druhém kole turnajová čtyřka Petra Kvitová, která má na úvod volný los. V pavouku je z českých hráček ještě Karolína Plíšková, plnící roli druhé nasazené.

Vrbenský nestačil na Kavčiče
Michael Vrbenský (312.) prohrál v úvodním kole antukového turnaje Gran Canaria Challenger 2 se zkušeným Slovincem Blažem Kavčičem (254.) za hodinu a 57 minut dvakrát 4:6.

Český tenista získal v obou setech vždy na začátku výhodu brejku, kterou však neudržel. Vrbenského čeká na Kanárských ostrovech ještě čtyřhra, jeho parťákem bude Rumun Vlad Victor Cornea.

Qatar Total Open 2021, Dauhá (ženy, QAT, 565 530 USD, tvrdý povrch)
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ – Čeng, Ču (CHN) 5:7, 6:3, 10:3
Cristina Bucsaová (ESP, 166.) – KRISTÝNA PLÍŠKOVÁ (75.) 2:6, 2:6

Gran Canaria Challenger 2, Las Palmas (muži, ESP, 44 820 EUR, antuka)
Blaž Kavčič (SLO, 254.) – MICHAEL VRBENSKÝ (312.) 6:4, 6:4