Denní menu, 25.2.2021: Veselý ve dvouhře neuspěl, ve čtyřhře po boku Jebavého postupuje

- Marek Bartošík

Český tenista Jiří Veselý ve čtvrtek na turnaji ATP v Montpellieru neuspěl ve druhém kole dvouhry proti Peteru Gojowczykovi. Náladu si spravil ve čtyřhře, v níž si spolu s krajanem Romanem Jebavým zajistili místo v semifinále. Tomáš Macháč vybojoval na challengeru v Nur-Sultanu postup do čtvrtfinále. Další Češi hráli na akcích ITF.

Veselý si čtvrtfinále nezahraje
Jiří Veselý (69.) končí na halovém turnaji ATP v Montpellieru ve druhém kole. Nejlepší český tenista prohrál s německým kvalifikantem Peterem Gojowczykem (144.) za dvě hodiny a 28 minut 7:6(3), 6:7(4) a 3:6.

Oba tenisté se mohli v utkání spolehnout na velmi kvalitní servis. Zatímco v prvním tiebreaku získal dva klíčové minibrejky Veselý, o osudu druhé zkrácené hry rozhodl jediný minibrejk pro Gojowczyka. Německý kvalifikant si následně zkraje třetího setu rychle vypracoval vedení 3:0, když zaznamenal jediný proměněný brejk v celém duelu. Tento náskok poté bez potíží udržel až do konce. Veselému k postupu nepomohlo ani 29 es (z toho 15 ve druhém setu!).

Veselý s Jebavým jsou v deblovém semifinále
Jiří Veselý a Roman Jebavý si na halovém turnaji ATP ve francouzském Montpellieru připsali druhou výhru, když ve čtvrtfinále porazili nizozemsko-italskou dvojici Sander Arends, Andrea Vavassori za 62 minut 6:4 a 7:5.

Čeští tenisté ve druhém setu otočili nepříznivý stav 1:4 na gemy. V semifinále se můžou těšit na nejvýše nasazené duo Henri Kontinen, Édouard Roger-Vasselin.

Macháč zvládl odvetu proti Martererovi
Tomáš Macháč (173.) si ve druhém kole halového challengeru v kazašském Nur-Sultanu poradil s Němcem Maximilianem Martererem (206.) po setech 6:4, 3:6 a 6:3. K výhře potřeboval dvě hodiny a 23 minut.

Dvacetiletý český tenista nejprve ve druhém setu ztratil vedení 3:2 s brejkem. V závěrečném dějství o svém vítězství rozhodl brejkem z osmé hry. Macháč tak zvládl odvetu za finále loňského challengeru v Bratislavě, v němž Martererovi podlehl 5:7 ve třetím setu.

Jeho čtvrtfinálovým soupeřem v Nur-Sultanu bude Rakušan Jurij Rodionov (152.).

Open Sud de France, Montpellier (muži, FRA, 262 170 eur, tvrdý povrch – hala)
JIŘÍ VESELÝ (69.) – Peter Gojowczyk (GER, 144.) [Q] 7:6(3), 6:7(4), 3:6

JEBAVÝ, VESELÝ – Arends (NED), Vavassori (ITA) 6:4, 7:5