Denní menu, 22.2.2021: Hradecká vstoupila výhrou do turnaje v Adelaide

Česká deblistka Lucie Hradecká má za sebou úspěšný start do turnaje WTA v Adelaide. Spolu se Slovinkou Andrejou Klepačovou dokázaly porazit Američanky Mattekovou-Sandsovou s Muhammadovou a prošly do čtvrtfinále. Michael Vrbenský nezvládl finálové kolo kvalifikace na challengeru na Kanárských ostrovech. Tereza Smitková a Petr Nouza hráli na turnajích ITF.

Hradecká s Klepačovou uspěly v Adelaide
Lucie Hradecká s Andrejou Klepačovou zahájily svou pouť turnajem WTA v Adelaide a v úvodním kole uspěly. Česko-slovinský pár si poradil v prvním utkání se čtvrtými nasazenými Američankami Bethanií Mattekovou-Sandsovou a Asií Muhammadovou ve dvou setech 6:1, 6:4. V utkání čelily hned 13 brejkbolům, servis však ztratily pouze jednou, když přišly o vedení v deváté hře druhého setu. Okamžitě se však znovu prosadily na returnu a duel zakončily druhým využitým mečbolem.

Vrbenský se na Kanárských ostrovech nekvalifikoval
Michael Vrbenský (309.) prohrál ve finále kvalifikace antukového challengeru Gran Canaria 1 se Španělem Alexem Martim Pujolrasem (796.) 6:2, 2:6 a 6:7(5). Bitva o místo v hlavní soutěži se natáhla na dvě hodiny a 14 minut. Jednadvacetiletý Čech v rozhodujícím setu dvakrát dohnal manko brejku, v tiebreaku však ztratil od stavu 5:5 oba klíčové fiftýny.

Adelaide International (ženy, AUS, 535 530 USD, tvrdý povrch)
Matteková-Sandsová, Muhammadová (USA) [4] – HRADECKÁ, Klepačová (SLO) 1:6, 4:6

Gran Canaria Challenger 1 (muži, ESP, 44 820 EUR, antuka)
MICHAEL VRBENSKÝ (309.) – Alex Marti Pujolras (ESP, 796.) 6:2, 2:6, 6:7(5)