Denní menu, 16.2.2021: Krejčíková se Siniakovou vybojovaly postup do semifinále Australian Open! Hradecká v mixu končí

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková postoupily na Australian Open po třísetové bitvě do deblového semifinále. Lucie Hradecká a Filip Polášek prohráli těsný duel druhého kola mixu proti slovinsko-britské dvojici Klepačová, N. Skupski. Marie Bouzková prolétla na turnaji WTA Phillip Island Trophy už do čtvrtfinále. Další Češi hrají na challengerech a turnajích ITF.

Češi v akci

Krejčíková se Siniakovou si zahrají deblové semifinále
Turnajové trojky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková porazily ve čtvrtfinále Australian Open kanadsko-mexické duo Sharon Fichmanová, Giuliana Olmosová za dvě hodiny a 24 minut 7:5, 5:7 a 6:2. České tenistky ve druhém setu nevyužily vedení 5:3 a s ním tři mečboly. Ve třetím dějství si opět vypracovaly vedení a utkání nakonec na šestý pokus ukončily. Jejich dalšími soupeřkami budou Chorvatka Darija Juraková a Srbka Nina Stojanovičová.

Hradecká s Poláškem po maratonu končí
Lucie Hradecká a Filip Polášek dohráli na Australian Open ve druhém kole, v němž nestačili na slovinsko-britskou dvojici Andreja Klepačová, Neal Skupski po setech 7:6(3), 6:7(5) a 8:10. Bitva se natáhla na bezmála dvě hodiny, česko-slovenská dvojice v ní nevyužila vedení o set a brejk.

Bouzková ztratila jen dvě hry a je ve čtvrtfinále
Marie Bouzková (50.) prolétla na turnaji Phillip Island Trophy v Melbourne za pouhých 58 minut do čtvrtfinále. Nasazená třináctka nedala v úterý nejmenší šanci domácí šťastné poražené z kvalifikace Gabrielle Da Silvaové Fickové (566.), kterou vyprovodila z kurtu výsledkem dvakrát 6:1. Rozdíl v kvalitě hry obou aktérek byl patrný už od úvodních výměn. Bouzková si po hladkém triumfu zahraje na akci kategorie WTA 250 o semifinále. Její další, celkově už čtvrtou soupeřkou, bude Jil Belen Teichmannová (58.) ze Švýcarska, předloňská vítězka turnaje J&T Banka Prague Open.

Kolář v Potchefstroomu dohrál
Zdeněk Kolář (231.) skončil stejně jako minulý týden na challengeru v jihoafrickém Potchefstroomu v prvním kole. Čtyřiadvacetiletý Čech v něm nestačil na španělského tenistu Adriana Menendeze-Maceirase (275.) za 77 minut po setech 4:6 a 0:6. Kolář ztratil v utkání čtyřikrát servis, sám nevyužil ani jeden ze dvou brejkbolů. Dnešním neúspěchem si svou letošní bilanci v singlu pohoršil na jedno vítězství a šest proher.

Kopřiva uhrál pouze dva gemy
Vít Kopřiva (296.) končí na challengeru v Potchefstroomu v úvodním kole. Nad síly třiadvacetiletého českého tenisty byl Francouz Geoffrey Blancaneaux (286.), který zvítězil za pouhých 59 minut dvakrát 6:1.

Kopřiva s Šafránkem v deblu rychle postupují
Vít Kopřiva a Václav Šafránek v úvodním kole challengeru v Potchefstroomu přehráli srbsko-ruský pár Radojkovič, Sabanin za pouhých 40 minut 6:1 a 6:2. Češi v rychlém utkání nečelili ani jednomu brejkbolu. Ve čtvrtfinále si zahrají proti domácí dvojici Raven Klaasen, Ruan Rölofse, která je na turnaji nejvýše nasazená.

Grandslam

Australian Open (AUS, 80 000 000 AUD, tvrdý povrch)
Čtvrtfinále ženské čtyřhry
KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ [3] – Fichmanová (CAN), Olmosová (MEX) 7:5, 5:7, 6:2

2. kolo smíšené čtyřhry
Klepačová (SLO), N. Skupski (GBR) – HRADECKÁ, Polášek (SVK) 6:7(3), 7:6(5), 10:8

Turnaji se více věnujeme v samostatném článku.

Phillip Island Trophy, Melbourne (ženy, AUS, 235 238 USD, tvrdý povrch)
MARIE BOUZKOVÁ (50.) [13] – Gabriella da Silvaová Ficková (AUS, 566.) [LL] 6:1, 6:1

PotchOpen II, Potchefstroom (muži, RSA, 52 080 USD, tvrdý povrch)
Adrian Menendez-Maceiras (ESP, 275.) – ZDENĚK KOLÁŘ (231.) 6:4, 6:0
VÍT KOPŘIVA (296.) – Geoffrey Blancaneaux (FRA, 286.) 1:6, 1:6

KOPŘIVA, ŠAFRÁNEK – Radojkovič (SRB), Sabanin (RUS) 6:1, 6:2

Artengo Open Series 6, Antalya (muži, TUR, 15 000 USD, antuka)
2. kolo kvalifikace
PETR NOUZA (620.) – Sandro Kopp (AUT, 811.) 0:6, 1:6

Soho Square, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
FOREJTEK, POLJAK [1] – Čandrasekar, Kalijanda (IND) 3:6, 6:1, 19:17
Noguči, Šimabukuro (oba JPN) – Fery (GBR), LEHEČKA [WC] 3:6, 4:6
Catarina (MON), GENGEL – Lo (TPE), Takahaši (JPN) 3:6, 6:3, 7:10

Ilana Kloss International, Potchefstroom (ženy, RSA, 25 000 USD, tvrdý povrch)
KOLODZIEJOVÁ, MALEČKOVÁ – Bhatiaová (IND), Samirová (EGY) 7:6(3), 6:4

Artengo Open Series 6, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
Maria Fernanda Herazová Gonzalezová (COL, 533.) – DARJA VIĎMANOVÁ (978.) 4:6, 1:6

Magic Tours, Monastir II (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Kathleen Kanevová (GER, 993.) – ZDENA ŠAFÁŘOVÁ (-) [Q] 6:4, 6:0

W15 Šarm aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Sofia Sewingová (USA, 669.) – BARBORA PALICOVÁ (1043.) 3:6, 3:6

HRDINKOVÁ, NOSKOVÁ [WC] – Ajukawaová (JPN), Stadlerová (SUI) [3] 3:6, 0:6
Ozekiová, Uedaová (obě JPN) [4] – HAVLÍČKOVÁ, PALICOVÁ [WC] 4:6, 4:6