Denní menu, 10.2.2021: Kvitová a Veselý v Melbourne končí. Vondroušová vybojovala turnajové maximum

Třetí hrací den Australian Open byl ve znamení úvodních zápasů druhého kola dvouhry. Petra Kvitová nepotvrdila roli favoritky a se Soranou Cirsteaovou prohrála ve třech setech. Markéta Vondroušová zvítězila proti kanadské kvalifikantce Rebecce Marinové 2:0 na sety. Jiří Veselý podlehl ve čtyřsetové bitvě Pablu Carreňovi Bustovi. V Melbourne se za hojné české účasti rozehrála také soutěž čtyřhry. Další Češi hrají na challengerech a podnicích ITF.

Češi v akci

Kvitová končí na raketě Cirsteaové
Petra Kvitová (8.) dohrála na letošním Australian Open ve druhém kole, v němž podlehla Soraně Cirsteaové (68.) za dvě hodiny a tři minuty 4:6, 6:1 a 1:6. Rumunská tenistka si cenné vítězství vysloužila odvážnou a bojovnou hrou. Českou hráčku trápily četné nevynucené chyby, jichž nakonec zaznamenala 40 (její soupeřka 30). Cirsteaová, jež proměnila čtvrtý mečbol, se ve třetím kole utká s další Češkou Markétou Vondroušovou (20.).

Ohlasy Petry Kvitové si můžete přečíst zde.

Vondroušová potvrdila roli favoritky
Markéta Vondroušová (20.) přehrála ve druhém kole Australian Open kanadskou kvalifikantku Rebeccu Marinovou (317.) za hodinu a 20 minut 6:1 a 7:5. Favorizovaná Češka musela po jednoznačném prvním setu o vítězství ještě pořádně zabojovat. Ve druhé sadě prohrávala už 3:5 na gemy, za stavu 4:5 a 30:40 dokonce čelila setbolu na returnu, soupeřka však zahrála dvojchybu. Vondroušová si dnešním vítězstvím vylepšila své kariérní maximum ve dvouhře na Australian Open.

Ohlasy Markéty Vondroušové si můžete přečíst zde.

Veselý potrápil Carreňa Bustu
Jiří Veselý (68.) skončil na Australian Open ve druhém kole, v němž nestačil na patnáctého nasazeného Pabla Carreňa Bustu (16.) po setech 3:6, 6:7(3), 6:2 a 4:6. Favorizovaný Španěl se na výhru pořádně nadřel, tenisté strávili na kurtu dvě hodiny a 33 minut. Veselému, jenž podal velmi bojovný výkon, k úspěchu nepomohlo ani 36 es.

Krejčíková se Siniakovou ztratily pouze čtyři hry
Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková vstoupily do soutěže čtyřhry na Australian Open hladkým vítězstvím 6:3 a 6:1 nad rumunsko-švédským párem Bogdanová, Petersonová. Češky se na kurtu zdržely 74 minut a připsaly si šest proměněných brejkbolů. Při vlastním podání zaváhaly ve dvou případech.

Hradecká a Kr. Plíšková v deblu postupují
Lucie Hradecká a Kristýna Plíšková v úvodním kole čtyřhry na Australian Open porazily ruskou dvojici Alexandrovová, Sizikovová za 69 minut dvakrát 6:3. České tenistky v utkání proměnily hned pět brejkbolů, naopak samy přišly o podání pouze dvakrát.

Vondroušová postupuje i ve čtyřhře
Markéta Vondroušová (20.) má za sebou vydařený den na Australian Open. Jednadvacetiletá česká tenistka ve středu nejprve postoupila do třetího kola dvouhry a následně uspěla i v úvodním kole čtyřhry, kde spolu s Věrou Lapkovou porazily americkou dvojici Brengleová, Davisová za rovnou hodinu hry 6:4 a 6:0.

Bouzková dohrála také v deblu
Marie Bouzková a její španělská parťačka Sara Sorribesová Tormová podlehly v úvodním kole Australian Open ukrajinské dvojici K. Bondarenková, N. Kičenoková 7:5, 4:6 a 0:6. Česko-španělské duo mělo utkání skvěle rozehráno, od stavu 7:5 a 4:2 ale nezískalo ani jediný gem.

Grandslam

Australian Open (AUS, 80 000 000 AUD, tvrdý povrch)

KREJČÍKOVÁ, SINIAKOVÁ [3] – A. Bogdanová (ROU), Petersonová (SWE) 6:3, 6:1
K. Bondarenková, N. Kičenoková (obě UKR) – BOUZKOVÁ, Sorribesová Tormová (ESP) 5:7, 6:4, 6:0
Lapková (BLR), VONDROUŠOVÁ – Brengleová, Davisová (obě USA) 6:4, 6:0

Turnaji se podrobněji věnujeme v samostatném článku.

Challenger Cherbourg – La Manche (muži, FRA, 88 520 EUR, hala – tvrdý povrch)
Orlov (UKR), Zuk (POL) – Arends (NED), ROSOL 7:6(6), 4:6, 4:10

PotchOpen I, Potchefstroom (muži, RSA, 52 080 USD, tvrdý povrch)
De Jong (NED), KOPŘIVA – Hüsler (SUI), KOLÁŘ [2] 3:6, 4:6

Soho Square, Šarm aš-Šajch (muži, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Tobias Simon (GER, 404.) [6] – MAREK GENGEL (473.) [Q] 5:7, 4:6
ŠTĚPÁN PECÁK (1732.) [WC] – Sandro Ehrat (SUI, 378.) [4] 2:6, 5:7
JAN ŠÁTRAL (362.) [3] – Mate Valkusz (HUN, 576.) [Q] 7:6(5), 4:6, 6:4
Lucas Catarina (MON, 429.) [8] – DAVID POLJAK (472.) 7:5, 6:3
Martins Podzus (LAT, 441.) – JIŘÍ LEHEČKA (355.) [2] 6:7(4), 1:6

W25 Trophee de la Ville de Grenoble & W25 Engie Open de l'Isere (ženy, FRA, 25 000 USD, tvrdý povrch – hala)
TEREZA MARTINCOVÁ (122.) [3] – Jule Niemeierová (GER, 271.) [Q] 3:0 skreč Niemeierová

Ilana Kloss International, Potchefstroom (ženy, RSA, 25 000 USD, tvrdý povrch)
Björklundová (SWE), Burrageová (GBR) – KOLODZIEJOVÁ, MALEČKOVÁ 6:3, 6:3

Artengo Open Series 5, Antalya (ženy, TUR, 15 000 USD, antuka)
Marta Custicová (ESP, 872.) [Q] – DENISA HINDOVÁ (971.) [LL] 6:0, 6:3

Pratiová (ITA), Zakarljuková (UKR) – HINDOVÁ, Rusová (SVK) [WC] 6:2, 7:6(3)

Magic Tours, Monastir (ženy, TUN, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Naoko Etoová (JPN, 1254.) [Q] – LINDA FRUHVIRTOVÁ (580.) [5] 0:6, 0:6

Bejenaruová (ROU), Kanevová (GER) – Falkowská (POL), L. FRUHVIRTOVÁ [3] 0:6, 2:6
Z. ŠAFÁŘOVÁ, Yasarová (SWE) – Arcangioliová, Le Bihanová (obě FRA) [2] 4:6, 2:6
Calinescuová (FRA), HEINZOVÁ [Alt] – Dmitruková (BLR), Palečeková (SRB) [WC] 3:6, 0:6

W15 Šarm aš-Šajch (ženy, EGY, 15 000 USD, tvrdý povrch)
KRISTÝNA LAVIČKOVÁ (1046.) [Q] – Eleonora Alvisiová (ITA, -) 3:6, 6:1, 6:3
MONIKA KILNAROVÁ (516.) – Fanny Ostlundová (SWE, 510.) 6:4, 1:6, 6:7(2)
ANNA SISKOVÁ (519.) – Kjoka Okamuraová (JPN, 241.) [2] 7:5, 5:7, 6:1

Shymkent ITF International Tournament 2, Šymkent (ženy, KAZ, 15 000 USD, tvrdý povrch – hala)
Maria Dzemeškevičová (RUS, -) [Q] – NIKOLA BŘEČKOVÁ (912.) 3:6, 3:6

W15 Villena (ženy, ESP, 15 000 USD, tvrdý povrch)
Carrillová Marinová, Fitaová Boludaová (obě ESP) [3] – ČIŽINSKÁ, Portelaová (AUS) [WC] 6:0, 6:2