Denní menu, 2.2.2021: Kvitová zdolala hrající legendu, v Melbourne postupují i Bouzková a Veselý

Další hrací den v Melbourne nabídl opět pořádnou várku zápasů s českou účastí. Petra Kvitová vybojovala postup do osmifinále přes Venus Williamsovou. Marie Bouzková a Jiří Veselý na australských turnajích zvládli své zápasy a postupují. Tomáš Macháč naopak na Murray River Open končí na raketě domácího Jamese Duckwortha.

Kvitová po dvou hodinách postupuje
Turnaj Yarra Valley Classic zahájila úspěšně i čtvrtá nasazená Petra Kvitová. Světová devítka si v dvouhodinové bitvě poradila s americkou legendou Venus Williamsovou, kterou porazila 7:6(6), 7:5 a postoupila do osmifinále.

V prvním setu zvrátila nepříznivý vývoj skóre z 1:3, dotáhla sadu do tiebreaku a v něm dokázala využít v pořadí čtvrtý setbol. Ve druhé sadě naopak přišla o vedení 4:1 a následně musela odvrátit brejkbol v deváté hře, ale situaci ustála a ve dvanáctém gemu na returnu zakončila zápas svým třetím brejkem v duelu.

Bouzková přehrála ve třech setech Bolsovovou
Marie Bouzková (52.) zvládla na turnaji Yarra Valley Classic v Melbourne třísetovou bitvu s Alionou Bolsovovou (103.) ze Španělska a zahraje si na akci, jež je generálkou před blížícím se Australian Open, osmifinále. Česká favoritka, která získala úvodní set zásluhou jediného brejku z druhého gemu, mohla zvítězit i ve dvou setech, ve druhém dějství ale promarnila náskok brejku a ve zkrácené hře nevyužila vedení 5:4 a dvě podání.

Při setbolu protivnice pak Bouzková vyrobila dvojchybu a nedobře vstoupila i do rozhodujícího dějství, když ztratila okamžitě servis. Ten však získala nasazená šestnáctka ihned zpátky a následně už povolila Bolsovové jen jeden uhraný gem. Bouzková může po výhře 6:3, 6:7(6) a 6:2 narazit v příštím kole na vracející se světovou jedničku Ashleigh Bartyovou z Austrálie, případně Anu Bogdanovou (93.) z Rumunska.

Veselý v Melbourne zahájil výhrou
Jiřímu Veselému (69.) se povedlo vstoupit do své melbournské mise výhrou. Na turnaji Murray River Open zvládl utkání prvního kola proti Portugalci Fredericu Ferreira Silvovi (184.), jehož porazil 6:4, 6:4.

Český tenista byl stoprocentně úspěšný při svých šancích na returnu, když využil oba brejkboly, které si vypracoval. První využil v devátém gemu první sady, kterou následně také dopodával. Ve druhém setu čelil Veselý v šesté hře hned třem brejkbolům soupeře, všechny ale dokázal odvrátit a hned v následujícím gemu si připsal klíčový brejk, po kterém zápas doservíroval.

Macháč v souboji s Duckworthem neuspěl
Tomáš Macháč (197.) na turnaji Murray River Open končí v prvním kole. Český tenista, jenž si prošel během karantény vynucenou izolací, neuspěl v souboji s domácím Jamesem Duckworthem (105.), jemuž podlehl 3:6, 4:6. Australanovi se povedlo v prvním setu utéct Macháčovi do brejku ve čtvrtém gemu, ve druhé sadě pak to samé předvedl v páté hře. Sám naopak nečelil žádnému brejkbolu.

Yarra Valley Classic, Melbourne (ženy, AUS, 565 530 USD, tvrdý povrch)
Aliona Bolsovová (ESP) – MARIE BOUZKOVÁ (52.) 3:6, 7:6(6), 2:6
Venus Williamsová (80.) – PETRA KVITOVÁ (9.) 6:7(6), 5:7

Gippsland Trophy, Melbourne (ženy, AUS, 565 530 USD, tvrdý povrch)
Gavrilovová (AUS), Halepová (ROU) – Bencicová (SUI), STRÝCOVÁ 6:2, 6:2