Denní menu, 20.1.2021: Deblový specialista Jebavý skončil při návratu na okruh v prvním kole

První turnajový zápas od konce února odehrál na halovém challengeru v Istanbulu Roman Jebavý. Žebříčkově nejlepší český deblista, jenž během loňského roku laboroval s ploténkami a musel i na operaci, však v Turecku po boku Nizozemce Sandera Arendse neuspěl.

Jebavý vítězný návrat neslaví
Roman Jebavý a Nizozemec Sander Arends prohráli v úvodním kole halového challengeru v Istanbulu s kolumbijsko-ekvádorskou dvojicí Galán, E. Gómez za hodinu a 11 minut dvakrát 5:7.

O osudu prvního setu rozhodl brejk z jedenácté hry. Ve druhém dějství si česko-nizozemský pár vypracoval náskok 5:2, v desátém gemu měl na returnu dokonce dva setboly. Závěr utkání však patřil Jihoameričanům. Pro Jebavého se jednalo o první soutěžní zápas na okruhu od konce loňského února.

Istanbul Challenger (muži, TUR, 132 280 EUR, tvrdý povrch)
Galán (COL), E. Gómez (ECU) – Arends (NED), JEBAVÝ 7:5, 7:5

ITF Rafa Nadal Academy by Movistar, Manacor (ženy, ESP, 15 000 USD, tvrdý povrch)
KOLODZIEJOVÁ, Waltertová (SUI) – Akitová (JPN), Pieriová (ITA) 4:6, 4:6