Češi v akci: Kvitová v Lucemburku smetla Larssonovou, Allertová schytala kanára

Petra Kvitová nenechala ve čtvrtfinále turnaje v Lucemburku nic náhodě a své soupeřce dovolila za 54 minut hry pouhé dva gemy. Oproti tomu Denise Allertové se nepodařilo překvapit favorizovanou Kiki Bertensovou a do semifinále se tentokrát nepodívá.

Role outsiderky v utkání s třetí nasazenou Kiki Bertensovou čekala na Denisu Allertovou, která prožívá skvělý závěr sezony a po problémech, zdravotních i herních, zastavila pád žebříčkem a naopak sbírá slušný základ před začátkem sezony nové, do které nakonec vstoupí jako členka elitní stovky.

Vše načala postupem do semifinále v Taškentu, po kterém přišlo čtvrtfinále v Linci, na které navázala stejným úspěchem i v Lucemburku. Zde se ji do cesty však postavila třetí nasazená Kiki Bertensová, nizozemská favoritka, jež Allertovou mezi nejlepší čtyřku turnaje nepustila a navíc ji nadělila neoblíbeného kanára!

Stalo se tak v prvním setu, do kterého Allertová nastoupila skoro bez energie a za 15 minut prohrála 0:6. Druhý set byl sice herně od české tenistky lepší, a ač ztratila hned na úvod podání, tak se dokázala z nepříjemné situace ještě dostat. Ovšem závěr druhé sady patřil Bertensové, která za stavu 3:4 vyhrála tři gemy v řadě a postoupila do semifinále po výhře 6:4.

Naopak Petra Kvitová jako nasazená jednička byla nucena potvrzovat roli favoritky proti Švédce Larssonové. Pro Kvitovou je turnaj v Lucemburku jakousi generálkou před závěrečným turnajem WTA Elite Trophy, kde již přislíbila účast. WTA Elite Trophy je obdobou Turnaje mistryň pro hráčky, které skončily těsně za hranou postupu. Více informací ZDE.

Česká tenistka vstoupila do čtvrtfinálového utkání poněkud rozpačitě a hned v jeho úvodu přišla o své podání. To si sice dokázala ihned vzít zpět, avšak následně prohrála servis čistou hrou a Larssonová šla za stavu 2:1 podávat. Od toho okamžiku ale nastal velký obrat v podání rodačky z Bílovce, která získala jedenáct gemů v řadě a utkání za pouhých 54 minut ukončila.

Ve druhé sadě dovolila Kvitová švédské tenistce uhrát dokonce pouhých sedm fiftýnů. Po celý zápas se mohla česká hráčka opírat o spolehlivý první servis, neboť druhé podání byla nucena využít pouze v desíti případech za celý zápas. V pátečním semifinále bude Kvitovou čekat souboj s lepší hráčkou ze souboje mezi Andreou Petkovičovou a Lauren Davisovou.