Můžu vyhrávat ženské turnaje, ví po skvělém týdnu v Monastiru patnáctiletá Fruhvirtová

- Radek Štohl, Filip Lefenda

Týden, na který dlouho nezapomene. Linda Fruhvirtová si v tuniském Monastiru zahrála první turnajové finále mezi dospělými, a byť v něm i vinou zdravotních komplikací na titul nakonec těsně nedosáhla, dokázala si, že se její kariéra ubírá správným směrem. „Byl to skvělý týden. To, na čem jsem v poslední době pracovala, se pozitivně odrazilo na mých výkonech. Můžu vyhrávat ženské turnaje,“ ví patnáctiletý český talent, který se o životním výsledku rozpovídal exkluzivně pro Tenisový svět.

Lindo, gratulujeme k pěknému výsledku i vydařeným výkonům v Tunisku. Jak hodnotíte celý tento úspěšný týden?
Turnaj se mi určitě povedl. To, na čem v poslední době pracuji, se nyní promítlo do mých výsledků.

Ve finále vám nevyšel úvodní set zápasu. Čím to bylo?
V prvním setu mi soupeřka nedala moc šancí. Několik gemů jsme se tahaly přes shodu. Padalo jí tam všechno.

Prohrávala jste 1:6 a 1:3, pak jste se zvedla. Co se změnilo?
Ve druhém setu už jsem si zvykla na její hru a dostala jsem se více do rytmu. Bojovala jsem o každý míč. Dostala jsem se do vedení, ale na konci druhého setu mě chytla spodní záda, která asi byla spojená s mým zraněním kolene z tréninku pár dnů zpět.

Po srovnání na 1:1 na sety vám soupeřka v tom třetím zase odskočila. Jak jste viděla rozhodující sadu?
Ve třetím setu jsem skoro nemohla chodit, ale pořád jsem to zkoušela. Chtěla jsem hrát až do konce. Podařilo se mi několik výborných výměn. Škoda, že jsem nechytla žádný z těch prvních gemů, které byly vyrovnané.

Za stavu 2:4 jste na příjmu vedla 30:0 a poté měla i brejkbol. Šlo tam něco udělat jinak?
Asi ne.

Jaké pocity převládají po finále? Jste se sebou i přes porážku spokojená?
Samozřejmě mě mrzí, že jsem nemohla dohrát finále podle svých představ. Ale určitě to byl skvělý týden, který hodnotím pozitivně.

Který ze zápasů hodnotíte jako ten nejvydařenější?
Podle mého byly vydařené všechny. Ten sobotní s Monnetovou byl ale náročný. Soupeřka tu minulý týden zvítězila a porazila i mou finálovou soupeřku. Mně se proti ní podařilo skvěle otočit stavy v obou setech. Podala jsem velmi dobrý výkon. Ve čtvrtfinále jsem naopak bojovala s velmi silným větrem a první nasazenou soupeřkou. Velmi dobrá zkušenost.

Co jste si z turnaje kromě velkých zkušeností odnesla?
Poznatek, že to, na čem jsem v poslední době pracovala, se pozitivně odrazilo na mých výkonech. Můžu vyhrávat ženské turnaje.

Jaké jsou vaše další plány v této a následující sezóně?
Pokud stihnu zregenerovat, zahraji si letos ještě jeden turnaj. Konkrétní plán na příští sezónu zatím nemám. Uvidíme, co bude.