Nejlepší tenistka uplynulé dekády? Kvitová má zajímavý primát

Sezona na okruhu WTA byla ukončena už před několika týdny a pomalu přichází čas na bilancování. Zajímavé statistické údaje přinesl Enrico Maria Riva, který pracuje pro Tennis TV a stará se zde právě i o statistiky. Na svém Twitteru zveřejnil seznam tenistek, které za uplynulou dekádu (2011–2020) vybojovaly nejvíce výher na okruhu WTA. Prvenství mezi hráčkami drží Petra Kvitová.

Statistika nejvíce výher na okruhu WTA obsahuje i zápasy z Fed Cupu. Všem tenistkám, které se za posledních deset let radovaly z vítězství na turnajích nejvyšší kategorie, vévodí Češka Petra Kvitová, která nasbírala celkem 404 výher.

Spolu s Kvitovou, jež během těchto 10 let vybojovala 27 titulů (ke kterým přidala šest trofejí ve Fed Cupu), statistice vládne Dánka Caroline Wozniacká, jež nasbírala rovněž 404 vítězství.

V letech 2011–2020 dokázala výrazný počet výher vybojovat také Karolína Plíšková, jež s 321 výhrami obsadila sedmou příčku.

Kvitová se usadila hodně vysoko i v poměru výher vůči celkovému počtu odehraných zápasů. Česká tenistka obsadila páté místo s 72,01 % vyhraných zápasů. Této statistice vládne Serena Williamsová s více než 88 %.

A aby toho nebylo málo, vybojovala Kvitová v uplynulé dekádě třetí místo v počtu výher na grandslamových turnajích. Na těch se radovala hned stokrát. Lepší byly pouze Serena Williamsová (158 výher) a Angelique Kerberová (101).

Kromě výher na okruhu se Riva zaměřil také na nejvyšší počet porážek ve zmíněném období. V trochu smutné statistice je hodně vysoko postavená Barbora Strýcová, která obsadila páté místo s 206 porážkami. Před zkušenou Češkou se zařadily Alize Cornetová (222), Anastasia Pavljučenkovová (212), Julia Goergesová (211) a Samantha Stosurová (210).